„Mám z vítězství dobrý pocit, protože to potvrzuje, že minulý týden v Langenlois to nebyla náhoda," uvedla šťastná vítězka.

Start se nejlépe povedl Barboře Průdkové. Ta se brzy usadila v čele, nastolené tempo ale neudržela. „Barča od začátku nasadila vysoké tempo. Říkala jsem si, jak dlouho to vydržíme. Když odpadla, musela jsem se z toho ve druhém kole trochu vzpamatovat, pak mě dojela Jitka, jely jsme spolu a to už bylo dobré," dodala Jana Czeczinkarová.

Ta se společně s Jitkou Škarnitzlovou musela prodírat mezi pomalejšími kadetkami a juniorkami. To se jim dařilo a pak přišel jeden z klíčových momentů. Škarnitzlovou ve třetím kole zradila technika.

„Škoda, že pak měla Jitka technické problémy, mohly jsme jet dál spolu. A taky bych z vítězství měla větší radost," podotkla mladá a nadějná závodnice z Kolína.

„Měla jsem problémy již 
v zaváděcím kole, kde jsem spadla a poškodila si sedlo. To nakonec povolilo úplně," posteskla si Jitka Škarnitzlová.

„Když jsem se dotáhla dopředu a jely jsme společně 
s Janou, sedlo definitivně nevydrželo a musela jsem do depa. Škoda, protože po té pauze už se mi nejelo tak dobře. Nedostala jsem se do tempa a nebyla jsem schopná se dotáhnout zpátky," popsala pro cyklistický web problémy Škarnitzlová.

Přesto to nezabalila a dojela celkově na třetím místě.

Před ní skončila druhá Karla Štěpánová, která se sice snažila dojet vedoucí Czeczinkarovou, ale marně. Za vítězkou zaostala o dvaapadesát vteřin.

„V týdnu jsem musela zajít k lékaři, pořád mě trápí nějaká alergie, což má vliv na dýchání. Někdy ve druhém kole jsem s tím zase měla potíže, pak se mi to znovu rozjelo. Trať je tady těžká, říkala jsem si, myslím ve čtvrtém kole, že by bylo prima si někde oddychnout, ale ono tady není kde. Proti minulému týdnu to bylo ale lepší, vzhledem k tomu zdravotnímu problému jsem 
s výsledkem spokojená," řekla druhá v cíli Karla Štěpánová.

„Snažila jsem se pořád jet pravidelné tempo, aby mě zezadu některá holka nezačala dojíždět," řekla Jana Czeczinkarová.

Tu teď čeká další pohárový závod v Itálii. „Teď musíme hlavně udržet formu. Závodů je plno, je těžké to kombinovat s tréninkem," přiznala.

Naváže na dobré výsledky a skončí opět na bedně?

Výsledky, ženy Elita

1. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 1:23:07, 2. Karla Štěpánová (Kona Cycling Point) +0:52, 3. Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) +1:49, 4. Janka Keseg Števková (SVK, Outsiterz) +2:29, 5. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +2:40.