„Jsem moc spokojená, protože jsem na trati nechala všechno. Dost dlouho jsem byla nemocná. Nemám toho moc najeto, spíš jsem se soustředila na vytrvalost. A taky jsem se bála větší intenzity. Proto mám zase radost, že vůbec sedím na kole a zase mě to baví," řekl v cíli loňská vítězka celkového pořadí pohárového seriálu.

Ta se na trati nevyhnula technickým problémům. „Ve třetím kole se mi vyháklo lanko zadní brzdy. Ale v závodě se přece nebrzdí. Proto jsem nechtěla vyměnit kolo. Byla jsem vepředu a nechtěla riskovat ztrátu pozice. Náhradní kolo má i jinou geometrii," popsala trable.

Jana Czeczinkarová je zařazena do cyklokrosové reprezentace a chce absolvovat kromě ME a MS také světové poháry a prodloužit tak svou letní sezonu
v horských kolech i v zimním období. „Cyklokros není nijak vzdálen od horských kol a naopak rozvíjí rychlost a dynamiku, což se hodí právě na léto při závodě na horských kolech," podotkla závodnice z Kolína.

„Budu se snažit objet všechny závody, ve kterých bych ráda brala umístění 
v první pětce. Nechci se stavět do role favoritky, protože zdraví je velmi ošemetné," dodala.

I když dojela v elitním závodě v ženách čtvrtá, přesto odjížděla z Tábora s úsměvem. Dodatečně totiž obdržela bronzovou medaili z loňského cyklokrosového evropského šampionátu, který se uskutečnil v listopadu v nizozemském Huijbergenu.

V cíli byla sice česká závodnice v kategorii U23 čtvrtá, ale po diskvalifikaci Belgičanky Femke van den Driesscheové za užití mechanického dopingu se posunula na bronzový stupeň.

„Byl to super pocit, když jsem do Tábora jela a věděla jsem, že domů pojedu určitě s medailí. Se závodem jsem moc spokojená, byla jsem dlouho nemocná, takže forma ještě není ideální," řekla Jana Czeczinkarová.

„Je to úžasné, první velká medaile. Kdybych ji dostala hned po závodě a mohla si se soupeřkami poblahopřát na stupních vítězek, tak by to bylo ještě více spontánnější, s většími emocemi. Doufám, že další medaili si již tak vychutnám," přeje si závodnice jezdící za stáj Sram Mitas Trek.