„Soustředění bylo zaměřené na mistrovství republiky žáků až juniorů, které se koná 12. prosince v Mladé Boleslavi. Pro ně to bude vrchol cyklokrosové sezony," uvedl manažer kolínské stáje Jan Slavíček.

„Zatímco žákům a kadetům tímto sezona skončí, junioři, kteří byli zařazení do reprezentačního družstva, budou pokračovat dál. Na dalších světových pohárech a také mistrovství republiky v Kolíně," dodal Slavíček.

Na trati, kde se 9. ledna pojede mistrovství České republiky v cyklokrosu, se však neproháněli pouze mládežníci. Formu zde nabírali zejména závodníci z kategorie Elite. Kolemjdoucí mohli vidět například Tomáše Paprstku, vedoucího závodníka pohárové soutěže Toi Toi Cup.

„Pro něj to bude jednoznačně vrchol sezony a doufám, že se mu tady podaří, stejně jako v posledních třech letech, vystoupit na stupně vítězů," doufá Jan Slavíček.
Kolín nemá pouze lídra mezi jednotlivci, vede i soutěž družstev.

„Nebude to jenom o Tomášovi, bude startovat i Štěpán Schubert, který je reprezentant v kategorii do 23 let a měl by se pohybovat kolem desátého místa, stejně jako Filip Eberl, který těží z dlouholetých zkušeností a letos má velmi dobrou cyklokrosovou sezonu. I díky těmto dvěma závodníkům tento tým poprvé v historii klubu vede týmovou soutěž v kategorii Elite. Byl by to úspěch, kdyby se nám podařilo vyhrát. Kluci třikrát za sebou ovládli bike, a nyní mají blízko k tomu, aby ovládli i cyklokros," podotkl Slavíček.

Přijede kompletní špička

Fanoušci cyklokrosu se v lednu mají na co těšit. V Kolíně bude kompletní česká špička včetně závodníků, kteří závodí celý rok v Belgii. Uvidí tak Boroše, Šimůnka, nebo Ťoupalíka. „Věřím, že i v této kompletní konkurenci se naši jezdci prosadí," konstatoval Slavíček.

Než se však postaví na start mistrovského závodu, čeká závodníky 12. prosince ještě jeden pohárový podnik v Mladé Boleslavi. Tím bude český pohár prakticky uzavřený, potom je již republikový šampionát, který se do poháru počítá taky. Zbývají tak poslední dva závody. A výborně to má rozehrané Tomáš Paprstka. Na druhého má náskok 22 bodů, na třetího 28 bodů. „Vzhledem k tomu, že se za první místo dává 30 bodů, tak má náskok pravdu veliký. Pokud se nic závažného nestane, tak by měl zvítězit v celkovém pořadí českého poháru. Bude to ale jasné, až bude tady v Kolíně v cíli. Nechci to zakřiknout a předbíhat. Určitě udělá všechno pro to, aby uspěl nejenom v Mladé Boleslavi, ale především v Kolíně," zdůraznil Jan Slavíček.

Klepeťák bude chybět

Příznivci cyklokrosu se mohou těšit na nejlepší závodníky, na co si však musí nechat zajít chuť, je prostor okolo „Klepeťáku". Tento obávaný úsek na trati bude chybět.
„Trať se musela zkrátit, abychom mohli pořádat mistrovství republiky. Z technického hlediska je to pro televizi hrozně náročné obsáhnout tento okruh," objasnil Jan Slavíček.

„Musíme mít zdvojené depo, a jediný prostor na to je mezi stadiony. Trať proto nemohla být tak dlouhá. Jinak trať už máme připravenou. Mohli bychom pořádat závody již nyní," hlásí Slavíček.