"V úvodu jsem cítil únavu a nemohl se dostat do tempa," hodnotil svůj triumf Martin Bína. "Pak jsem se uklidnil a zbytek závodu absolvoval víceméně v tréninkové rychlosti."

Kolínský podnik byl ochuzen o hvězdy Zdeňka Štybara, Radomíra Šimůnka či Petra Dlaska, kteří mají nasmlouvané závody v zahraničí. Jezdcům příliš nepřálo ani sychravé počasí. I tak bylo na cyklokrosaře zvědavo mnohem více diváků, než na fotbalisty FK Kolín bojují na sousedním hřišti v páté nejvyšší české soutěži.

Za vedoucí dvojicí si v klidu dojel pro bronz Zdeněk Mlynář, jemuž rychlá kolínská trať dlouhodobě sedí. O medailové postavení ho neobral ani pád. "Ustlal jsem si hned v prvním kole," líčil Mlynář. "Propadl jsem se až někam ke dvacáté příčce. Sice jsem se rychle vrátil zpět dopředu, ale i kvůli bolavým zádům to dnes na lepší než třetí místo nebylo."

Na trati byl hodně vidět i elitní český biker Jaroslav Kulhavý, devátý muž letošního mistrovství světa cross country horských kol v Austrálii. Nakonec těsně prohrál finiš s jedním z nedávných kolínských vítězů Vladimírem Kyzivátem a skončil pátý. "Chtěl bych se poprat o cyklokrosovou reprezentaci. Start na mistrovství světa v Táboře je velmi lákavý," řekl Kulhavý, který startoval poprvé po nepříjemném zranění žeber. "Bohužel jsem cyklokrosovu sezonu musel zahájit o něco později. Přesto věřím, že by mi ten Tábor mohl vyjít."

Kolínský specialista na horská kola Filip Eberl se s cyklokrosem většinou pere, ale tentokrát skončil na solidní jedenácté figuře.

Jan Ivan