První ze dvou podniků se jel na trati v Mt. St. Anne a Eberl se pral nejen se soupeři, ale i s technickými potížemi. Nejprve vypověděla službu vidlice a poté ho potkal pomalý defekt. V cíli z toho bylo celkové 61. místo. „Rozhodně to není umístění, pro které si Filip do Kanady jel,“ řekl trenér Jan Slavíček. „Druhou šanci má ještě při závodě v St. Felicien.“

Eberl odjížděl do zámoří v dobré náladě. Zlepšil mu jí výsledek z posledního podniku Českého poháru cross country horských kol ve Velkých Losinách, kde skončil v kategorii Elite třetí. Znamenalo to nejlepší výsledek letošní sezony. „Konečně jsem opravdu závodil. Jsem rád, že se to zlomilo. Cítil jsem se hodně dobře a jak z výsledku, tak i z výkonu mám velmi dobrý pocit,“ pochvaloval si jezdec na internetových stránkách kolínské stáje.

V Losinách nestačil jen na stále se lepšícího Kristiana Hynka, který v závěru poodjel ze čtyřčlenné skupiny. Ve finiši zbylé trojice pak vzniklo další pořadí: 2. Vokrouhlík, 3. Eberl, 4. Boudný.

O další úspěchy se postarali kadeti Friml (1.) a Paprstka (2.), kadetka Kalašova (3.), juniorka Raková (2.) a Lenka Ochmannová mezi ženami, kterou o medaili připravil defekt v posledním kole. I čtvrté místo je však příslibem. „Po splnění studijních povinností se její forma zvedá. Na mistrovství republiky by do bojů o stupně vítězů mohla zasáhnout,“ věří Jan Slavíček.

Na soustředění v Trutnově se závodníci sešli v pátek 22. června a jejich prvním počinem byl start na víkendovém Festivalu cyklistiky v Úpici.
A oranžové barvy byly opravdu vidět.

Silniční časovka, kadeti: 1. místo Josef Rajchart, 2. místo Marco Davídek, junioři: 1. místo Tomáš Pešek, 2. místo Michal Galandák, 3. místo Zdeněk Černý, juniorky: 1. místo Pavlína Raková, ženy: 1. místo Lenka Ochmannová. Kritérium MTB muži: 1. místo Aleš Brož, 3. místo Matěj Čepička (na snímku).

I v sobotu byl v plánu start v závodech úpického festivalu. Tentokrát byl na programu vrchol celého víkendu, závod MČR MTB v maratonu. Trať dlouhou 103 km zvládl z kolínských závodníků nejlépe Ondřej Zelený, který dojel na třinácté pozici. Vašek Hlaváč závod nedokončil.

Ostatní startovali na kratších tratích a vedlo se jim o poznání lépe. Aleš Brož zvítězil v absolutním pořadí závodu na 58 km. Třetí pak dokončil Tomáš Pešek a zvítězil s přehledem mezi juniory. Na stupně vítězů ho doprovodil ještě třetí junior a celkově jedenáctý Zdeněk Černý. Jan Slavíček byl v celkové klasifikaci devátý a zvítězil v kategorii 30 - 39 let. Mládežníci si odjeli závod cross country a nedali nikomu jinému šanci na úspěch.

Kadeti: 1. Friml, 2. Rajchart, 3. Davídek. Juniorky: 1. Raková, 2. Lorenzová.

“Po víkendových závodech trénujeme ve dvoufázových dávkách,“ prozradil Slavíček.