„Jsem spokojen. Dobře se ukazovali hlavně nové a staronové tváře,“ řekl šéf klubu Jan Slavíček. Aleš Brož se do kolínského týmu vrátil po roční anabázi v kutnohorské stáji Michelin MTB. „Byl bych rád, aby se vrátil do své bývalé formy. A teď v Chorvatsku vypadal fakt dobře,“ uvedl Slavíček. Brož by se měl prosadit do reprezentačního výběru do 23 let.

Nováčkem je vlastně i junior Michal Galandák, který musel po zákeřné mononukleóze vynechat téměř celou minulou sezonu. „Má velkou motivaci k návratu,“ poznamenal Slavíček. „On je navíc i špičkovým lyžařem běžcem, ale ani v téhle disciplíně mu to v zimě příliš nevyšlo. Teď na kolech si to chce vynahradit.“ Galandák má vytvořit silnou juniorskou dvojku s Tomášem Peškem.

V kategorii Elite je jedničkou Filip Eberl, blížit se mu mají Ondřej Zelený a Václav Hlaváč. Mezi ženami pak ve svém premiérovém ročníku bude chtít zazářit Lenka Ochmannová, která se nyní soustředí i na zvládnutí maturitní zkoušky. „V úvodu roku měli nejlepší formu Hlaváč a Pešek,“ prozradil Slavíček.

Sezona cross country horských kol se naplno roztáčí právě v těchto dnech, kolínští jezdci se vrhnou do kolotoče závodů. „Chceme být úspěšní a prosadit se do národního týmu,“ podotkl Slavíček. Mistrovství Evropy se koná v Turecku, mistrovství světa ve Skotsku.