"Je to pro nás vlastně domácí trať. Určitě se budeme chtít ukázat a vyhecujeme se,“ řekl Filip Eberl, jednička kolínského klubu a potencionální olympionik.

Medailové ambice budou mít kromě něj hlavně kadeti a junioři. To jsou kategorie, jimž v úvodu sezony Kolín jednoznačně vládne republice. Potvrdilo se to i před týdnem, kdy se závodníci připravovali na Český pohár na různých místech.

V Plzni vyhrál juniory Tomáš Pešek a kadety Josef Rajchart. Na Moravě vyhráli menší podnik kadet Tomáš Paprstka i Lenka Ochmannová mezi ženami. Na jihu Čech se v dobrém světle ukázal Aleš Brož, když zvítězil v MTB maratonu Anlen Galaxy. A konečně v Chebu dominoval mužům Filip Eberl před Ondřejem Zeleným.

“Jediný Vašek Hlaváč se vypravil do ciziny, v Maďarsku skončil pátý při závodech nejvyšší kategorie E1,“ prozradil šéf klubu Jan Slavíček.

Hlaváč válčil nejen se soupeři, ale i s náročnou motokrosovou tratí a velkým vedrem. „Nebylo to nic, co by měl v oblibě. Přesto ukázal dobrou formu,“ řekl Slavíček.

V Kutné Hoře se dnes bude bojovat i o nominaci na následující Světový pohár v německém Offenburgu. Účast už mají jistou Filip Eberl a junior Tomáš Peček, stálí členové národního výběru. V klubovém dresu pojede také Václav Hlaváč. „Především junioři Michal Galandák a Zdeněk Černý potřebují ukázat dobrou formu, aby se do nominací dostali také,“ uvedl Slavíček.

Naopak určitě nepojede Lenka Ochmannová, která si Světový pohár vyzkoušela při letošní premiéře v Belgii. „V ženské kategorii si po přechodu z juniorek teprve zvyká. Užitečnější pro ni bude, když pojede doma menší závody a dobře se připraví na maturitu,“ podotkl Slavíček.