Jako první se vydal na trať junior Tomáš Pešek. „Podařilo se mi dobře odstartovat,“ pochvaloval si Pešek. V prvních dvou kolech se držel okolo skvělé desáté pozice. „Pak ale přišla krize, spadl jsem až do čtvrté desítky,“ líčil talentovaný závodník. Nakonec se ještě stihl vzpamatovat a v cíli to dalo na 28. pozici.

Po sobotním předkrmu patřila neděle kategorii Elite i s Filipem Eberlem a Václavem Hlaváčem. Oba kolínští jezdci startovali ze zhruba sté pozice a oběma se podařilo propracovat se mírně dopředu. „Právě start je v těchto závodech nejdůležitější,“ řekl Filip Eberl. „Stačí malinké zaváhání a hned se okolo přežene dvacet borců.“

V těžkém závodě, kde trať těsně před startem dostala díky průtrži mračen podobu bahenních koupelí, dokončil Hlaváč na 65. a Eberl na 75.místě. Hlaváč svého papírově silnějšího kolegu už poněkolikáté v sezoně porazil. O náročnosti podniku svědčí i jeho časová délka. Eberl byl posledním závodníkem, který absolvoval celý závod bez ztráty okruhu, a byl na trati dvě a tři čtvrtě hodiny.

Jan Matějů bral v Mostě stříbrnou medaili

Zatímco elita cyklistického týmu Scania Apache team Kolín startovala na Světovém poháru v Německu, zbytek klubu měl program v Čechách. Kadeti měli v plánu start na časovce v rámci národního poháru mládeže v silničních disciplínách v Hradci Králové. V nedělní časovce družstev trochu doplatili na svou silničářskou nezkušenost i na materiální vybavení, které silničářům specialistům konkurovat nemohlo. Z patnácti teamů dokončili na osmé pozici. „Silnice je základ všech cyklistických disciplín a především proto chci, aby kluci pár silničních závodů absolvovali. Navíc jsou hodně vyrovnaní a pokud se na časovku družstev speciálně připraví, věřím, že v rámci mistrovství republiky mohou zajet velmi dobrý výsledek.“ řekl trenér Jan Slavíček.

V Mostě si v neděli dali dostaveníčko maratonci při Českém poháru v téhle disciplíně. Na nejdelší, tedy pohárové trati, se z kolínských borců objevil Aleš Brož a Ondřej Zelený. Brož měl smůlu na defekty, a tak po zhruba 20 kilometrech pro něj závod skončil. Dobře si však vedl Zelený, který v technicky i fyzicky velmi náročném závodě bral v cíli mezi maratonci specialisty páté místo. Na kratší trati, která se už nejela v rámci Českého poháru, se na stupně vítězů probojoval druhý Jan Matějů a Jana Slavíčka zřejmě o umístění na bedně připravil defekt přehazovačky. „Do cíle jsem musel dojet na kole, které jsem si půjčil od slečny na křižovatce těsně před cílem. Chytil jsem na trati nějaký drát do zadního kola a namotal šaltr. Musel jsem asi pět kiláků běžet, než jsem sehnal někoho, kdo mi půjčil pojízdné kolo. Asi mě pěkně budou bolet nohy,“ řekl Slavíček pro internetové stránky klubu.