„Největší šance máme v kategorii kadetů,“ řekl šéf klubu Jan Slavíček. „Zatím jsme doma vyhráli všechno, zlato může mít kdokoliv z vyrovnaného kvarteta Paprstka, Veselý, Friml, Rajchert.“

Ideální by bylo, kdyby se pořadí narýsovalo stejně jako při pohárovém podniku v Kutné Hoře. Tak kolínští mladíci obsadili první čtyři místa.

„V kadetkách by Kája Kalašová měla být hlavní adeptkou na stříbro,“ pokračoval Slavíček.

Zlato si v této kategorii zřejmě pronajme suverénní Labáková. Podobný scénář bude zřejmě nachystán i mezi juniorkami. Tam je jasnou favoritkou Jitka Škarnitzlová, za níž byl kolínská Pavlína Raková mohla atakovat druhou příčku. „Lepší se závod od závodu,“ podotkl Slavíček.

Junioři z kolínské stáje zazářili na prvním závodě Českého poháru v Teplicích, pak šla však jejich forma dolů. Minimálně Tomáš Pešek by ale měl patřit ke kandidátům na přední umístění.

„Upřímně? Medaile by mě překvapila,“ přiznal Slavíček.

Naopak doufá ve vzpouru lídra stáje Filipa Eberla v nejprestižnější kategorii Elite.

Český reprezentant se vrátil z mistrovství Evropy v Turecku a šampionát na Zadově je pro něj velkou výzvou. „Trať mu sedí. Loni tam skončil třetí, když se až do konce rval v elitní skupince s Kulhavým a Vokrouhlíkem,“ řekl Slavíček.

Letos však Eberl nemá zářivou formu, podobně jako Ondřej Zelený či Václav Hlaváč.

„U dalších kluků čekám jízdu na úrovni první desítky,“ poznamenal kolínský odborník.

Specifickou disciplínou budou štafety, které se v Česku jezdí pouze jednou za rok právě na mistrovství republiky.

„Postavíme tři družstva,“ prozradil Slavíček. „Ale ambice si netroufám odhadovat, protože nevím, jak k téhle soutěži ostatní kluby přistoupí.“

Elitní kolínské trio by mělo šlapat ve složení Pešek, Eberl, Kalašová.