Jízda zručnosti počítala s několika kategoriemi podle věku účastníků dětí. Závodili jak velmi malí cyklisté na odrážedlech, tak i zkušenější mazáci.

S organizátorem Michalem Čepičkou jsme si popovídali nejen o závodech, ale také o tom, jak velký zájem mezi lidmi o cyklistiku je.

Jak dlouhé tratě jezdí závodníci?

Odrážedla jela pouze jedno kolo dlouhé asi 150 metrů, délka celého okruhu měla zhruba 600 metrů.

Jak to je s účastí? Jezdí tentokrát více, či méně závodníků?

Jsme překvapení, kolik lidí přišlo, vzhledem k tomu, kolik se dnes v Kolíně děje akcí. Ještě to nemáme úplně spočítané, ale více jak 50 dětí tu určitě bude. Zájem o seriál je čím dál větší, myslím, že se to dětem líbí a také jejich rodičům.

Čím to je, že je o cyklistiku takový zájem?

Určitě to souvisí s tím, že hodně samotných rodičů jezdí na kole. Děti, když jsou malé, tak samy nemůžou a jezdí právě s rodiči. Ti v tom vidí smysl, protože jde o pohyb, jdou příkladem, berou je s sebou. Pomáhá i to, že technika je dnes hodně dobře dostupná.

Cyklistika ale nepatří mezi ty levnější sporty.

To určitě ne, když někdo jde do profesionální linie, tak to tam je naprosto o jiných penězích. Levná záležitost to není ani pro střední třídu, když má rodič kolem vybavit jak sebe, tak dítě. Navíc jak roste, tak se kolo musí obměňovat.