Čtvrté místo Tomáše Paprstky a jeho celkové vítězství v seriálu Českého poháru TOI TOI Cup. Šesté místo nové posily – Honzy Nesvadby, celkové vítězství Eliťáků v soutěži družstev.

„Historický úspěch, vítězství v cyklokrosovém poháru v kategoriích jednotlivců i družstev je pro naše závodníky povzbuzením i motivací pro letní bikovou sezonu," uvedl manažer stáje Jan Slavíček.

Radostné bylo i vyhlašování ankety Nejúspěšnější sportovec města Kolína za rok 2015, kde kolínští cyklisté zvítězili
v kategorii družstev dospělých před zástupci všech ostatních úspěšných sportovních odvětví.

„Úspěšní jsme byli i v kategorii jednotlivců, kde Vendula Kuntová obsadila třetí místo a Tomáš Paprstka čtvrté," podotkl Jan Slavíček.

Letní sezona se však blíží, a tak mládežnická skupina absolvovala tradiční soustředění na běžkách v Harrachově.

Zatímco mladí závodníci tradičně vstřebávali hodiny obecné přípravy, Štěpán Schubert se chystal na svůj vrchol sezony – závod na mistrovství světa v cyklokrosu mužů do 23 let v belgickém Heusden – Zolder. Poslední lednový den dokončil svůj závod na třicáté pozici a potvrdil tak pozici české dvojky 
v kategorii U23.

Přípravu na letní bikovou sezonu již zahájili i elitní závodníci. Od 9. února se Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba a Vendula Kuntová připravují na první MTB závody na Mallorce. Honza Nesvadba a Michael Zeťák zahájí závodní sezonu tradičním podnikem Sunshine Cup na Kypru (25. až 28. února).

Prvním ostrým testem celého Expres CZ-Merida Teamu Kolín bude 3. dubna mezinárodní závod v rakouském Langenlois, který je zároveň i prvním nominačním závodem pro Olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro.

Jan Nesvadba je v širší nominaci reprezentačního trenéra Zapletala. Dokáže se probojovat na vrchol sezony?

(Ondřej Kalaš)