Kolínské dívky startovaly ve třech ze sedmi disciplín, které byly na programu, ale tentokrát se do bodovaného pořadí podařilo proniknout jen dvěma z nich.

První byla v běhu na 400 metrů Helena Jiranová, která zaběhla čas 55,96 s, což je jen těsně za jejím osobním rekordem, a zařadila se tak průběžně na výborné 5. místo v této disciplíně. Karolína Novotná (60,87) ani Lýdie Brázdová (61,97) do bodované desítky těmito časy nepronikly.

Běh na 800 metrů byl jedinou disciplínou, která byla na pořadu mítinků už potřetí a její pořadí tak bylo uzavřeno. Bohužel v pomalém závodě Martina Uvizlová, Radka Janoušová ani Kateřina Procházková nezaběhly časy, které by znamenaly průnik na bodovaná místa, a tak tato disciplína přinese v konečném účtování Sokolu Kolín-atletika zřejmě jediný bod za 10. příčku Radky Janoušové za čas z předchozích mítinků.

Podruhé se běžel závod na 3000 metrů překážek. Tady se po dlouhotrvajících zdravotních problémech letos poprvé objevila na startu Helena Tlustá a přestože s časem 11:33,44 by loni jistě spokojená nebyla, průběžně pro ni před posledním závodem znamená výbornou třetí příčku.

Radost vedoucí týmu Jana Šedinová rozhodně neměla z průběhu běhu na 100 metrů, kde kolínské sprinterky tentokrát nestartovaly. Zatímco při prvním závodu v Olomouci foukal vítr o síle 3 metry za sekundu proti sprinterkám, tentokrát závodnicím pomáhal dvoumetrový vítr do zad, a tak se kolínské dívky v celkovém pořadí po dvou závodech výrazně propadly.

Po čtvrtém mítinku sice kolínská děvčata stále drží třetí příčku, ale kompletní pětici pronásledovatelek mají již těsně za zády. A tak zbývající tři mítinky v Táboře, Novém Městě nad Metují a Pardubicích budou v boji o udržení se v extralize hodně dramatické.