Kolín prohrát nemusel. Celý zápas kousal, ale doplatil na šestadvacet ztrát, které mu ve finále zlomily vaz. „Do Opavy jsme přijeli vyhrát," řekl odhodlaně trenér Kolína Predrag Benáček.

A už od prvních minut to podle toho na palubovce i vypadalo. Středočeši nehráli špatně. „První čtvrtina z naší strany vypadala, tak jako bychom měli už Vánoce a čekali na to, že dostaneme dárek. Našemu výkonu chyběla agresivita a koncentrovanost, hráli jsme profesorský basket. Bylo jasné, že s tím uspět nemůžeme, a to třeba ani ne proti Brnu," zlobil se opavský trenér Petr Czudek.

Hru Slezanů oživil příchod Kryštofa Vlčka. Přitom ten šel do zápasu pod léky a zánětem středního ucha. „Jeho dva rychlé nájezdy nás nakoply, ukázal se jako xfaktor utkání," chválil trenér mladého křídelníka.

V poločase domácí vedli, ve třetí čtvrtině chtěli soupeře dorazit. Ten se ale nedal, v této pasáži ho podržel Field. Definitivní zlom přišel na začátku čtvrté desetiminutovky, kdy šli domácí do rozhodujícího trháku.

„Podali jsme nekoncentrovaný výkon. Vyrobili jsme šestadvacet ztrát, z toho dvacet rozehrávači, a to je špatné," klopil oči Predrag Benáček.

„Můžeme být rádi, že jsme neprohráli větším rozdílem," dodal.

Sobotním kolem se soutěž přehoupla do druhé poloviny. „Vítězství bereme všemi deseti. Soupeř ukázal, že se s ním musí počítat. Kolín ještě neřekl poslední slovo a o play off se porve," uzavřel Petr Czudek.

Další příležitost přiblížit se příčkám zaručující účast v play off, bude mít Kolín v úterý 30. prosince, kdy hraje v Ostravě.

BK Opava - BC Geosan Kolín 85:74

Body: Blažek 25, Šiřina 16, Cvek 8, Gniadek 8, Kramný 8, Klečka 7, Vlček 6, Dokoupil 5, Lyčka 2 – Ličartovský 19, Field 15, Chán 11, Bryant 10, Machač 10, Horák 7, Vocetka 2. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Nejezchleb. Střelba za 2 body: 20/34:22/43. Trojky: 8/24:7/13. TH: 21/27:9/12. Fauly: 20:22. Doskoky: 21:31. Diváků: 1013. Průběh: 17:22, 46:39, 63:58. Nejlepší hráč: Kryštof Vlček (Opava).