Soutěž to nebyla jednoduchá, jeden taneční den trval celkem šestnáct hodin, od sedmé hodiny ranní až do půlnoci moskevského času. „Náročný šampionát dopadl pro Kolíňáky opět skvěle. Devatenáct kolínských týmových choreografií proměnilo svůj start v medailové umístění – ne nadarmo byl kolínský trenér Vladimír Vidner oceněný jako CHOREOGRAF ROKU na WCOPA 2018 v Los Angeles,“ uvedla Naďa Eretová, vedoucí tanečního klubu CrossDance.

Dlouhodobý trénink, ve kterém se kolínským účastníkům věnovali domácí i externí lektoři, byl na výkonech dětí vidět. „V minikids zářila malá Meliska Antošová, mezi mladšími dětmi Michaela Nezbedová, starší dětské kategorii vévodila Veronika Martínková, v juniorech kovy nejcennější získaly Alžběta Kvapilová a Luisa Klímová. Ta získala také jediný titul Mistryně světa, který se na soutěži v Moskvě uděloval,“ potvrdila Naďa Eretová.

Výborné ocenění Mistryně světa získala Luisa Klímová za sólovou salsu, ostatní soutěže byly hodnoceny pouze v rámci evropského šampionátu.

Z třetího koncertu pětapadesátého cyklu Kruhu přátel hudby v Kolíně: Adamusovo trio.
V dalším koncertu Kruhu přátel hudby se představily i méně obvyklé nástroje

Úspěchů je mnohem více 

„V mládeži se staly nejúspěšnějšími Kolíňačkami Natálie Romportlová a Anna Nemčoková, která je současně tanečnice i trenérka CrossDance. Obě jsou studentky na tanečních konzervatořích. V sólových disciplínách startovalo až 50 tanečníků v základních kolech, o to víc si medailových umístění a titulů našich dětí ceníme,“ poznamenala vedoucí klubu.

Mezi špičkou z evropských zemí se prosadili i kolínští sólisté, ti získali medaile v disciplínách karibských, latinsko – amerických i artových.

„A milé bylo i ocenění od hlavní organizátorky, která pro 3 vybrané kolínské tanečnice připravila poukaz na profi soutěžní líčení a česání - Natálie R., Alžběta K, Michaela N. Gratulujeme všem sólistům i týmům a děkujeme všem, kteří pomohli soutěžní výjezd do Moskvy uskutečnit. Stejně tak moc děkujeme našim fanouškům,“ uvedla na závěr Naďa Eretová.

Hudebník Jiří Krhut
Světový šampionát parahokejistů se blíží. Hymnu složil ostravský muzikant