Olomoucko – Nymburk 77:89

Hosté vstoupili do zápasu výborně. Vedli 10:0, pak 32:17, ovšem poté vysadili. Domácího toho dokonale využili k nečekanému obratu. A to hlavně zásluhou třináctibodového exnymburského hráče Palyzy. Domácí vedli v poločase 40:38.

Jenže po třiceti minutách už byli zase o několik kroků vpřed hosté (56:72) a tím sebrali Olomoucku vítr z plachet.

„Odehráli jsme kvalitních pětatřicet minut. Nevyšel nám pouze vstup do zápasu, kdy si hráči zřejmě mysleli, že při velkém oslabení nemůžeme soupeři odolat. Rychle ale chytili rytmus. Mám radost z výkonu našich mladých hráčů, kteří ukázali, že můžou hrát s každým. Měli to opravu těžké, protože Nymburk má na každé pozici dva špičkové hráče a nemá slabiny,“ řekl Predrag Benáček, kouč BK Olomoucko.

„Každý tým trenéra Predraga Benáčka je útočně laděný a tento výběr není výjimkou. Věděli jsme, do čeho jdeme. Domácí přesto hráli dobře v útoku a to nám dělalo problémy. Po přestávce jsme si s nimi dokázali poradit a máme další výhru. Cíl, se kterým jsme do zápasu šli, se podařilo splnit. Nebylo to optimální, ale v současné době se přece jen více soustředíme a pohárové zápasy v Lize mistrů,“ připomněl kouč hostí Oren Amiel. (mal)