Utkání s BK Loko Plzeň se uskuteční 5. února, mladí Medvědi tak zajížděli pouze na palubovku Sokola Pražského, kde ve vyrovnaném utkání domácím podlehli.

Sokol Pražský – BC Kolín 83:77

Oba týmy nastoupily na palubovku svižně a agresivně a předváděly velice rychlý basketbal. Několikrát se vystřídaly ve vedení, ale rozhodující náskok žádné z mužstev nezískalo. Domácí pálili velmi úspěšně za tři body a Kolínští jim opláceli povedenými podkošovými akcemi. Poločasové vedení Kolína o tři body slibovalo pořádné drama až do konce.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, a přece jen uchopili otěže utkání pevněji do svých rukou. Brzy otočili skóre ve svůj prospěch a díky své výškové převaze se prosazovali pod oběma koši. Zde asi kolínští junioři zápas prohráli, protože domácím dovolili 16 útočných doskoků, a z těchto „druhých šancí“ už Sokoli neomylně skórovali.

Ani závěrečný nápor hostí už výsledek nezvrátil a konečná porážka o 6 bodů je o to nepříjemnější, že v případě bodové rovnosti na konci soutěže mají skóre ze vzájemných zápasů lepší pražští hráči. Domácí utkání Kolín vyhrál 88:83.

Těžko posoudit, nakolik zápasový projev mladých Medvědů ovlivnila dlouhá cesta na již zmiňovaný turnaj EYBL do maďarského Szolnoku a ve třech dnech odehraná čtyři těžká utkání, ale jisté je, že pokud se chtějí vrátit na vítěznou vlnu, musí v Extralize předvádět podstatně lepší výkony.

A následující tři utkání hodně napoví, jak to bude se záchranou v soutěži, nebo zda dokonce mohou kolínští hráči pomýšlet na účast v play-off. V sobotu 25. ledna přivítají na palubovce Geosan arény tým Slavoj BK Litoměřice a v neděli mužstvo YDEA Kondor Liberec. Oba zápasy začínají shodně v 10.30 hodin. Trojlístek důležitých mačů uzavřou 5. února na palubovce BK Loko Plzeň.

Sestava a body Kolína: Vacek 21, Novák 11, Týml 11, Kosík 9, Somberg 9, Merta 7, Vlček 6, Vetor 3, Švesták, Vítek. Průběh: 26:25, 40:43, 64:60.