Stejně jako při posledním závodě v Boskovicích, tak v celém roce byla kategorie mužské elity z oddílu nejúspěšnější. Tomáš Paprstka dokázal již potřetí zvítězit v kategorii U23, Filip Eberl celý český pohár držel vysoký standard, stabilně jezdil do pětky a ještě v posledním závodě bojoval s Janem Škarnitzlem o celkové vítězství. Nakonec z toho bylo stříbro, ale na celkově velmi vydařeném ročníku to nic nemění. "A jako bonus přidali ještě suverénní vítězství v týmech," hodnotí uplynulý pohár manažer týmu Jan Slavíček.

Mládežnickým kategoriím se boskovický závod úplně nevyvedl. Někteří klíčový závodníci tu však nestartovali, další nepotkal závěr v ideální formě a došlo i na defekty. Celkově vyrovnanou formu opět potvrdila Jana Czeczinkarová, skončila druhá a dokázala vyhrát celkové hodnocení kadetek.

„Vrcholem domácí sezony je vždy mistrovství republiky a tam letos ziskem tří medailí včetně titulu z cross country zazářila Vendula Kuntová, šampionát se povedl i Tomášům Paprstkovi a Bohatovi. Celkově se tak letos dařilo lépe starším kategoriím než mládežníkům, mezi kterými ale několik našich svěřenců udělalo výrazný pokrok a myslím, že o jménech Schubert, Vaníček či Schirel bude brzy slyšet," je spokojený s uplynulým ročníkem i perspektivou do let následujících Jan Slavíček.

Cyklistická sezóna navíc nekončí, závodníci mají před sebou cyklokrosovou sezonu. A lze předpokládat, že jak v českém poháru, tak na mistrovství republiky název Remerx-Merida Team Kolín bude ještě mnohokrát slyšet.