Český Brod měly původně na domácím republikovém turnaji reprezentovat dvě dvojice. Nakonec se ale do bojů postavila jen jediná. Neměl totiž kdo hrát. „Třeba Tomáš Cibulka se zranil v posledním zápase extraligy, týden před mistrovstvím," přemítal Martin Janík, který spolu s Janem Sýkorou vytvořil právě tu jedinou domácí dvojici.

Ve skupině se utkali s dvojicemi týmů Čakovic, Čelákovic, benešovského Šacungu a prvoligových Českých Budějovic.

Hned v úvodu turnaje nastoupil Janík se Sýkorou proti prvoligovému soupeři z jižních Čech. Broďáci byli papírovými favority, i tak jim ale protivníci dost zkomplikovali cestu za vítězstvím. „Začali jsme blbě, prohrávali jsme už 0:4, pak jsme se ale vrátili do zápasu a první set jsme otočili," shrnul Martin Janík. Český Brod nakonec v třísetové bitvě vyhrál.

I druhý zápas znamenal pro Českobrodské výhru. Tentokrát ve třech setech zdolali dvojici Čakovic.

K předposlednímu zápasu ve skupině nastoupili proti druhé dvojici Čelákovic ve složení Vedral a Doucek. „Relativně jsme si na ně věřili, ale nevyšlo nám to po všech stránkách," láteřil Janík. Domácí dvojice si tak připsala první porážku.

Závěrečný zápas ve skupině proti Šacungu byl vcelku jasný. Proti Broďákům totiž nastoupil slovenský reprezentant Makara společně s Holubem a střídajícím českým reprezentantem Doubravou. „Byl to nejhorší výkon, co jsme předvedli," hodnotil Martin Janík. Se svým spoluhráčem si tak připsal už druhou prohru v turnaji.

Český Brod tak měl v základní skupině vyrovnanou bilanci – dvě výhry a dvě porážky. Stejný poměr vyhraných a prohraných zápasů měl ve skupině i tým Čelákovic. O postupujícím tak rozhodl vzájemný zápas, což Českobrodským do karet nehrálo.

Zůstali tak před branami vyřazovacích bojů. „Ostudu kluci rozhodně neudělali, hráli dobře, chyběl jen kousek," mínil českobrodský trenér Tomáš Cibulka. „Už před turnajem jsme si řekli, že si jdeme hlavně zahrát," doplnil ho Janík.

(Martin Šnajdr)