V 5. kole, kdy hostil v tabulce jedenáctý rakovnický Tatran, se tedy očekával tříbodový zápis do tabulky, ve které je v těsném závěsu za lídrem z Kladna, který se netají postupovými ambicemi.

„Ta utkání s těžšími soupeři nás teprve čekají," zmínil prezident domácího klubu Luboš Holý.

První patnáctiminutovka byla ve znamení vzájemného oťukávání, aby v 17. minutě domácí výherní scénář začal naplňovat svou gólovou hlavičkou na brankové čáře Křelina – 1:0.

Rakovničtí pak hrozili svými rychlými kontry, centrovanými míči za obranu a po jedné takovéto akci se míč ve vápně odrazil ke Goeghovi, ale ten ho ke smůle hostujícího celku napálil jen do břevna.

Opět se potvrdilo ono známé „nedáš – dostaneš". Agilně hrající Suk unikl po pravé straně, centrem na velkém vápně našel Waltera a ten jesličkami gólmanovi Zachovi zvýšil na 2:0.

Tři minuty na to už to mohlo být pro domácí ještě veselejší. To Walter z hloubi vlastního pole vyzval dlouhým a přesným pasem ke skórování Fikejze, ale tomu jeho střelecký pokus zmařil v poslední chvíli hostující kapitán Vecka.

Ve 40. minutě fanoušci SK vykřikli gól, ale Stejskalova povedená střela z šestnáctky jen olízla levou tyč Zachovy branky. Toho napodobil pak těsně před odchodem do kabin po rohovém kopu svou hlavičkou domácí kapitán Hrdlička.

Ve druhém dějství neuběhlo ani deset minut a svůj další zásah si mohl připsat Křelina, ale jeho samostatný únik a střela ztroskotaly na rakovnickém gólmanovi.

Co se nepovedlo jemu, napravil v 62. minutě Suk, který svou pohotovou střelu po přihrávce Fikejze uklidil přesně k levé tyči a tím stanovil konečný účet utkání na 3:0.

„Kluci odehráli výborné utkání. Jeho průběh si pohlídali, i když jsme především v prvním poločase měli mezery v zadních řadách a kdyby soupeř snížil na 1:1, kdy nastřelil jen břevno, mohlo se vše vyvíjet úplně jinak," řekl po zápase domácí trenér Zdeněk Šmejkal starší.

S trenérem se pak shodl i prezident SK Luboš Holý: „Povedený zápas, ale jak už jsem předeslal, ty náročnější s Kladnem, Nymburkem, či Brozany nás teprve čekají a v nich se ukáže, jak na tom opravdu jsme. S domácí bilancí tří výher a skóre 11:0 panuje spokojenost, v těch venku se musíme zlepšit.

„V létě přišla nějaká šance zkusit si zahrát nižší soutěž v Rakousku, zájem pak byl i z Benátek nad Jizerou, a protože ani jedno nedopadlo, jsem rád, že mohu pokračovat a pomoci svými výkony tady v Českém Brodě," svěřil se po zápase jeho nejlepší hráč Ondřej Walter.

Branky: 17. Křelina, 30. Walter, 62. Suk. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 2:0.
Český Brod: Drápela – Moravec (77. Smola), Slicho, Hrdlička, Balík – Stejskal, Suk (88. Miňovský), Walter (82. Michálek) – Fikejz, Křelina (63. Makovský).

(Mojmír Strachota mladší)