„V sobotním zápase v Přerově jsme předvedli slabý a nevyrovnaný výkon. Na naší straně bylo vidět spoustu nevynucených chyb útoku a špatná mezihra," láteřil českobrodský Martin Janík. Zápas byl ale i tak dlouho vyrovnaný.

Úspěch hráčů Přerova nastartovala až druhá z otočených dvojic. Před ní byl ještě stav vyrovnaný – 3:3. „Bohužel nás trápila špatná sehranost v mezihře a neúspěch na útoku. I přes vystřídání Vokáče a Chuchly nedošlo ke zlepšení a tak si domácí připsali čtvrtý bod," shrnul Martin Janík.

Do hry dvojic nastoupili za Český Brod Cibulka a Cmíral. „Po dlouhé době podlehla i tato naše zkušená dvojice," přemítal Janík. Přerov sobotní výhrou 5:3 odvrátil rychlé ukončení série a finále se tak vrátilo do Brodu.

V neděli už na nohejbalisty čekala sportovní hala naplněná až do posledního místa. „Český Brod do toho," hřímaly tribuny.
Domácí atmosféra hnala českobrodské hráče dopředu. Už po úvodních dvojicích vedl tento středočeský tým 2:0.

Přerovu se sice v úvodní trojici podařilo snížit, pak ale přišla opět chvíle Českobrodských. „Ve druhé trojici se místo Cmírala ukázal Vokáč, který zahrál výborně a pomohl tak své trojici k vítězství ve dvou setech," podotkl Martin Janík.

I souboj jednotlivců skončil úspěchem Českého Brodu. Domácím tak už v tu chvíli chyběl jediný zápasový bod od postupu do extraligy. „Do poslední trojice jsme nastupovali s jasným cílem vyhrát. Důslednou hrou s výborným Kaděrovým útokem jsme i toto utkání vyhráli ve dvou setech a ukončili tak tím celý zápas," rozpovídal se Janík.

Na straně Českého Brodu tak propukla obrovská radost a oslavy po vítězství 5:1 mohly začít. „Jsme tam," znělo ještě pozdě v noci Brodem. Tým kolem Tomáše Cibulky se po roce vrací zpět do extraligy.

Jaké jsou další plány českobrodských nohejbalistů? Jak se těší zpátky do nejvyšší soutěže? Padla i nějaká sázka? Toto všechno i spoustu dalšího se již brzy dočtete na stránkách Kolínského deníku.

(Martin Šnajdr)