„Po šesti letech jsme první nováček, který se dokázal v extralize zachránit," hlásí šťastný kapitán Českého Brodu Tomáš Cibulka.

Záchrana se však nerodila vůbec snadno. Český Brod sice úvodní zápas dvojic zvládl, v dalším vedl jedna nula na sety, pak však začalo pršet a zápas se musel přesunout do haly. „Vzhledem k tomu, že jsme neměli bloklou brodskou halu, kde se hrál jiný sport, museli jsme až do Nymburka. Byl to vlastně nový zápas a na neutrální půdě. Navíc v hale se hraje úplně jiný nohejbal a my v ní asi půl roku netrénovali.  Padla na nás malinko deka a prohrávali jsme 1:3," přiznal Cibulka.

Série obratů. Tak by se dal nazvat souboj mezi oběma týmy. Domácí vždy prohrávali 1:3, pak to ale otočili. A platilo i tentokrát. „Nastartoval nás vítězný singl, kde předvedl výborný výkon Honza Sýkora. Hrálo se na tři sety a on v závěru zahrál dva zázračné balony," našel klíč k úspěchu Cibulka.

Pak už to šlo ráz na ráz a byla z toho vysněná záchrana. Navíc v báječné atmosféře.  „Bylo dobré, že se nám po singlu podařila vyhrát trojice proti mému bráchovi. Do hry jsme nasadili Petřinu a to rozhodlo. Na bloku byl výborný. Od stavu 3:3 jsme už byli v laufu. Celý tým žil a my pak soupeře spláchli. Chytli se i lidi, kterých přišlo hodně," podotkl Cibulka.

Zatímco v Českém Brodě se slavilo až do rána, v Čakovicích panoval smutek. „To mě trochu mrzí, že spadly zrovna Čakovice, protože jsem tam vyrůstal a mám tam spoustu kamarádů. Navíc dvacet let hrály nejvyšší soutěž," poznamenal Tomáš Cibulka. „My si ale oslavu pěkně užili ve společnosti hráčů béčka a našich holek."

Snad bude důvod k oslavě i příští sezonu…

Sestava: Milan Kaděra, Martin Janík, Tomáš Cibulka, Vilém Ungermann, Miloš Petřina, Jan Sýkora, Jan Vokáč, Jan Cmíral, Milan Majer, Josef Líbal.