Český Brod – Čelákovice 3:6

Český Brod do utkání vstoupil dobře, dokonce po první dvojici vedl. „Zápas se odehrával s velkou bojovností na obou stranách, a tak o výhře našich hráčů rozhodovalo ve všech třech setech jen pár balónů," prozradil česko-
brodský trenér Martin Janík. Druhá dvojice ale už byla spíše v režii hostů, a tak bylo opět srovnáno.
Ve hře trojic ale domácí příliš často chybovali, rozhodující míče tak získali hráči Čelákovic a rázem hosté 
v utkání vedli 3:1. Rozdíl ve skóre se ještě zvýšil po vložené dvojici.

Do následného souboje jednotlivců nastoupil Sýkora proti bývalému hráči Českého Brodu Marku Vedralovi. „Hra singlu se nesla ve stejném duchu jako předchozí zápasy, bojovná hra, kde o výhře či prohře rozhodoval každý balon. První set těsně vyhrál Vedral, druhý naopak Sýkora, který i ve třetím setu měl na své straně více štěstí a mohl se nakonec radovat z výhry," popsal Janík.

Českému Brodu se tak podařilo snížit. Následující první trojice ale opět neuspěla a  Čelákovičtí se radovali už 
z pátého zápasového bodu. Hra druhé otočené trojice však doznala změn, což nakonec přineslo svůj úspěch. Českobrodský tým oddálil porážku. Ne však na dlouho. Hned 
v následující dvojici totiž soupeři z Čelákovic podlehl a hosté tak získali rozhodující šestý bod zápasu. „Vůbec nám nevyšla hra trojic a navíc jsme nevyhráli ani vloženou dvojici, což mělo za následek prohru v zápase," shrnul Janík.

Benešov – Český Brod 6:3

Úvodní dvojice tentokrát patřily domácím a Český Brod  brzy prohrával 0:2. Na rozdíl od sobotního zápasu se ale Českobrodským tentokrát trojice dařily a záhy srovnali na 2:2. Také vložená dvojice patřila hostům, najednou z toho bylo vedení.

Brzy ale bylo opět srovnáno. Sýkorovi tentokrát singl nešel tak jako v sobotním zápase. „Čím více se chtěl do zápasu dostat, tím víc chyb vytvářel," podotkl Martin Janík.
Zápasové body z obou otočených trojic si připsali hráči Benešova a dělil je zisk pouhého bodu od vítězství v celém zápase. To se jim povedlo hned v následující dvojici, Český Brod odjel z Benešova bez bodu a o víkendu vyšel na prázdno.

Nohejbalistům Českého Brodu patří aktuálně sedmé, předposlední, místo. Body do extraligové tabulky bude moci získat opět až příští sobotu 
s posledními Čakovicemi. Zápas, který byl původně naplánován na tento víkend, mají Českobrodští předehraný.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Janík, Kaděra, Knytl, Sýkora, Ungermann, Vokáč.

(Martin Šnajdr)