Plzeň – Český Brod 3:6

Zápas přitom nezačal pro hosty z Českého Brodu dobře. První dvojice domácím vyšla a urvali tak první bod zápasu. Hned další zápas dvojic ale znamenal bod také pro Českobrodské a tím bylo rázem srovnáno. „Uspěli jsme po třísetové bitvě," hodnotil českobrodský Martin Janík.

Vokáč s Cibulkou a fluktujícím Sýkorou pak dostal Český Brod do vedení v zápase. Se soupeřem si poradili ve dvou setech, oba ale rozhodoval až poslední míč. „Druhá trojice vyhrála hladce, odskočili jsme tak domácím," popsal Martin Janík. Středočeši tak rázem vedli 3:1.

Úspěšní byli i ve vložené dvojici a Český Brod si tak připsal další zápasový bod.

Souboj jednotlivců ale byl už v režii domácí Plzně. Zkušenému Miksanovi se postavil českobrodský Janík. Ten si ale nedokázal poradit s výborným podáním domácího hráče a ve dvou setech mu podlehl.

„V první otočené trojici jsme opět vyhráli ve dvou setech a tak už jsme měli jisté, že si odvezeme minimálně bod," řekl Janík. Stav zápasu tak v tu chvíli byl 5:2 pro hosty.

Plzeň ale hostům nechtěla věnovat všechny body. Nezbývalo jí tak než bezpodmínečně vyhrát již všechna utkání tohoto zápasu.
V další trojici se jí to podařilo. Ve třísetové bitvě domácí skutečně uspěli a snížili. Jejich snažení ale ukončila hned následující dvojice. Výhrou nejtěsnějším možným rozdílem zápas ukončili českobrodský Janík s Kaděrou.

Hráči Českého Brodu byli se zápasem viditelně spokojeni. „Jsem rád, že jsme si dokázali poradit s těžkým celkem Plzně i bez zraněného Cmírala, který chyběl především ve hře dvojic," hodnotil Martin Janík.

Český Brod tak teď má vcelku pohodlný náskok na čele tabulky první ligy nohejbalu mužů. Další body si bude moci současný lídr připsat už tuto sobotu, kdy na jeho hřiště přijede Dynamo České Budějovice.

Sestava: Cibulka, Červenka, Janík, Kaděra, Petřina, Sýkora, Vokáč, Voldřich.

(Martin Šnajdr)