Kolem českobrodského nohejbalového hřiště se to v sobotu a v neděli jen hemžilo příznivci nohejbalu a hlavně mladými nohejbalisty. Ti se tam utkali o titul mistra České republiky.

Sobotní program nabídl turnaj trojic. „Přihlášeno do něj bylo šestnáct účastníků,“ prozradila za organizátory Lucie Vokáčová. Týmy se nejdříve utkaly v základních skupinách. Ty nejlepší z nich pak postupovaly do finálových vyřazovacích bojů.

„Trojice vyhrál tým Čakovic, když ve finále porazil Modřice,“ řekla Lucie Vokáčová. Souboj těchto týmů nabídl i nedělní turnaj dvojic. Tentokrát se ale potkaly již v semifinále.

Moravští zástupci, tedy tým z Modřic, však odešel poražen i tentokrát a do finále tak postoupili Čakovičtí. Z druhého semifinále pak jako druhý finalista postoupil tým Horažďovic.

Finále nabídlo vyrovnanou třísetovou bitvu. Hrálo se do úplně posledního míče. Horažďovice v posledním setu vedly již 9:8 a byly tak jeden vyhraný balón od titulu. Týmu z pražské městské části Čakovice se ale podařilo ještě srovnat a nakonec finálový zápas i vyhrát.

Zástupci čakovického nohejbalu si tak z Českého Brodu odvezli titul pro mistry České republiky v kategorii dvojic i trojic.

Martin Šnajdr