„Pro klub i město je to velmi prestižní událost," zdůraznil Tomáš Cibulka z českobrodského oddílu nohejbalu. Zkušenosti s podobnou velkou akcí už ale Českobrodští mají. „Po loňském roce, kdy jsme hostili královskou disciplínu – trojice, se nám teď podařilo získat pořadatelství také dvojic," připomněl Cibulka.

O republikový titul se utká hned dvacet dvojic. Týmy v boji o prestižní trofej jistě nasadí to nejlepší, co mají. „Vedoucí tým extraligy Modřice určitě přijede v plné sestavě. Tam je takřka celá reprezentace," podotkl Tomáš Cibulka. Karlovy Vary podle našich informací zase nasadí kapitána reprezentace Jana Vankeho.

Hned dva týmy ale budou reprezentovat také pořadatelský Český Brod. „Hodně se teď potýkáme se zraněními. Budu hrát s Martinem Janíkem a Honzou Sýkorou. Druhou dvojici pak asi vytvoří naši mladí," nastínil Cibulka.

Loni Broďáci skončili v nejlepší osmičce. „Bohužel se nám teď nepovede sestavit ty nejlepší dvojice. Pokud postoupíme ze skupiny, bude to super," hodnotil Cibulka.

Papírovým favoritem mistrovství je jednoznačně současný vedoucí celek extraligy z jihu Moravy. „Modřice určitě budou bojovat o první místo, ti kluci jsou úderově silní.

Mezi nejlepšími se pak podle mě objeví alespoň jedna dvojice Karlových Varů a je možné, že na špičce budou i Čelákovice, oni hrají dvojice dobře. Myslím, že mají šanci," přemítal Tomáš Cibulka.

(Martin Šnajdr)