Český Brod – Kolín 3:0

Kolín pro toto utkání postrádal blokaře Nutila a trenéra Šotolu, který v Kolíně vedl víkendové soustředění mladých volejbalistů z celého Středočeského kraje. Dlouhodobě je nadále zraněný smečař Tomíšek.

V prvním zápase se poprvé 
v této sezoně objevil v základní sestavě blokař Pavel Rohla. Smečař Gojný, který se necítil zcela fit, zůstal na lavičce.

Přes slušný příjem a nahrávku se Kolínu od začátku utkání nedařilo v útočné fázi. Zejména smečař Bartoš se 
v této činnosti trápil. Kolín si dokázal pomoci bloky a dobrou hrou v poli. Pomohly také chyby domácích na podání. Úvodní sada byla vyrovnaná až do samotného závěru.

Mladý kolínský tým opakovaně nezvládl koncovku a prohrál 22:25.

V druhém dějství Kolín opět selhal na útoku. K Bartošovi se přidali Kočí s Kopeckým. Domácí si vytvořili náskok a 
v pohodovém tempu si dokráčeli k jednoznačnému vítězství 25:9.

Ve třetí sadě se hra hostů zlepšila, na výkon domácího mužstva to však nestačilo. Český Brod vyhrál třetí set 25:16 a 3:0 na sety.

Sestava: Kopecký, Bartoš, Vejdělek, Kočí, Havlíček, Rohla, libero Havel. Střídal: Gojný. Sety: 22, 9, 16.

Český Brod – Kolín 3:1

Blokaře Rohlu nahradil ve druhém zápase Kopecký, post smečaře obsadil Ivan Gojný.

Od začátku utkání drželi hosté s domácím týmem krok. Dařilo se i na útoku. Postaral se o to především smečař Gojný, přidal se i Kočí a v prvním zápase nevýrazný Bartoš. Bodový příspěvek zaznamenali i blokaři Kopecký a Havlíček.

Kolín podpořil svůj výkon bojovností v poli a zvítězil 
v první sadě 28:26. I v druhém dějství předváděli hosté slušný výkon. Nadějný stav však tentokrát pokazily zbytečné chyby kolínských hráčů. Český Brod vyhrál 25:21 a vyrovnal na 1:1.

V dalších setech byl obraz hry podobný. Mladý kolínský tým předváděl slušnou hru, svůj výkon však srážel zbytečnými chybami. Český Brod vyhrál následující sady 25:19, respektive 25:17. Celkově zvítězil 3:1 na sety.

O nadcházejícím víkendu má krajská soutěž pauzu. Další utkání čeká Kolín v sobotu
6. února. Od 11 a 15 hodin v hale Stap přivítá Vlašim.

V sobotu se v Kolíně koná turnaj žáků

O tomto víkendu 30. a 31. ledna se ale v Kolíně koná jiná prestižní volejbalová akce. Hala Stap hostí další z turnajů Českého poháru starších žáků, tedy hráčů do 15 let. A kolínští mladíci se vůbec poprvé v historii probojovali mezi nejlepších 16 týmů v Česku. Soupeři jim budou celky Ostravy, Znojma, Českých Budějovic, Zlína, Příbrami, Proseku Praha a Dansportu Praha.

Sestava: Kopecký, Bartoš, Vejdělek, Kočí, Havlíček, Gojný, libero Havel. Střídal: Rohla. Sety: – 26, 21, 19, 17.

(Bořek Volejník)