Kromě loňského obhájce Věšáku Butabi je ve hře ještě Přelouč a Býchory. Ty se do čela vrátily po zvládnuté dohrávce na palubovce Polep. 
O tom, kdo bude mít před závěrečným kolem nejlepší výchozí pozici, rozhodne již víkendové kolo. Právě vedoucí Býchory hrají na půdě druhé Přelouče.

Polepy – Býchory 5:13

„Domácím jsme vyhověli s přeložením utkání, ale bohužel se k tomuto utkání stejně nesešli v plné síle a zápas se tak odehrál jen z povinnosti," uvedl vedoucí Býchor Zdeněk Jirkovský.

„Ačkoliv Polepy odehrály většinu zápasu pouze s jedním střídajícím hráčem, po zranění brankáře neměly na střídání nikoho, zápas nevypustily a sympaticky se snažily a 
s chutí si zahrály, což o nás říct nemohu. Dnes jsme zápas odehráli sotva na půl plynu, ale i to stačilo na vysoké vítězství. To je jediné, co nás však může těšit. Náš výkon nebyl nijak oslňující a na další soupeře, kteří nás čekají, nebude stačit. Doufám, že ve zbylých zápasech se náš výkon bude zlepšovat," dodal Jirkovský.

Branky: Hruška 2, L. Kmoch, Dittrich, Suchánek – Hartig st. 4, Mikeš 3, Chvalovský 2, Koubek 2, Jirkovský, Brunclík. Poločas: 1:4.
Polepy: Novotný – D. Kmoch, Hruška, Dittrich, Suchánek, L. Kmoch.
Býchory: Hartig ml. – Brunclík, Hartig st., Chlumský, Chvalovský, Jirkovský, Kesner, Koubek, Mikeš, Zach.

Butabi – Řečany 4:3

„Na naší straně se počítaly absence důležitých hráčů, ovšem sešli jsme se ve větším počtu, ač většina dorazila po vydatných kondičních trénincích," uvedl vedoucí Věšáku Ondřej Vaňkát.

„Začátek zápasu jsme rozjeli opatrně s vědomím, že soupeř bude pozorně bránit a pokusí se využívat našich chyb k rychlým protiútokům. Přítomní diváci mohli sledovat naše větší držení míče, které ovšem nebylo podloženo brankou. Když už jsme vstřelili branku, Řečany vždy dokázaly rychle srovnat krok, takže jsme si v zápase vedení dlouho neužívali. Hosté tedy reagovali na branky Svobody, Lva i Křeliny, který skóroval na 3:2 po nařízené penaltě za ruku Hostinského. Bohužel hosté srovnali stav ihned po rozehrání. Poločasový stav tedy 3:3 a my zažívali podobný moment jako minulý týden proti Mazákům z Přelouče," řekl k první půli Ondřej Vaňkát.

„Druhý poločas byl od nás nadále aktivní a pozorný do obrany, avšak potřebná branka stále nepřicházela. Některé šance nám sebral už čtvrtou sezonu výtečně chytající Moravec, některé jsme trestuhodně zahazovali sami. Sice i Řečany občas vystrkovaly růžky, ale po výtečně zahrané akci vsítil znovu branku Svoboda, což znamenalo zřejmě náš první gól z rohového kopu v sezoně. Oba týmy už byly se silami téměř na dně, ale přesto dotahující hosté se pokoušeli vyrovnat, což se jim málem po nedotaženém zakončení Tichého podařilo, avšak míč skončil naštěstí v náručí Dřízhala. Zápas jsme nakonec vyhráli 4:3 a stále živíme naděje na titul. Znovu děkuji našim hráčům za taktickou vyzrálost a bojovnost, kterou po celou dobu utkání předváděli," dodal Vaňkát.

„Opět nám chybělo několik opor, zatímco soupeř se sešel 
v hojném počtu. Soupeři gratuluji k vítězství, kterým si udržel šanci na obhajobu titulu," konstatoval vedoucí Řečan Martin Tichý.

Branky: Svoboda 2, Lukáš Křelina, Lev – Bank, Ludvíček, M. Tichý. Poločas: 3:3.
Butabi: Dřízhal – Pechar, Vaňkát, Svoboda, Libor Křelina, Lukáš Křelina, Lev, Bodlák, Brdičko, Adamec.
Řečany: Moravec – Bank, Hostinský, Ludvíček, Rozsévač, M. Tichý, Š. Tichý.

Polepy – Přelouč 6:7

„V bojovně hraném utkání jsme nakonec brankou v poslední minutě smolně prohráli," hlesl vedoucí Polep Lukáš Slezák.

„Od začátku utkání jsme se proti favoritu soutěže snažili hrát futsal a ne halový fotbal, a to se nám celý první poločas vyplácelo. Byli jsme lepší, vytvořili jsme si více šancí a proto jsme o přestávce zaslouženě vedli. Druhý poločas jsme navýšili vedení na 4:2 a zdálo se, že utkání zvládneme. Pak se ale projevilo několik aspektů, které zápas rozhodly v náš neprospěch. Za prvé náš chytající Dan Kmoch i přes spoustu výborných zákroků není brankář, a tak některé branky byly nakonec laciné. Za druhé mládí a dravost hostujících hráčů, za třetí taktická futsalová nevyspělost, když jsme udělali až příliš velké množství zbytečných chyb. Chtěl bych však klukům poděkovat za výkon, který proti favoritu soutěže předvedli. Donutili ho jezdit po zadku až do posledních vteřin a určitě nám to dodá sebevědomí do pátečního utkání proti obhájci titulu. Soupeři gratuluji 
k výhře, líbí se mi jejich přístup k futsalu a určitě by si už jen za to zasloužili celkové prvenství," dodal Slezák.

„Tak dramatický zápas, jaký jsme sehráli proti Polepům, si nedokázal asi nikdo 
z nás představit," podotkl vedoucí Přelouče Václav Rokyta.

„Sice jsme se poměrně brzy ujali vedení, ale to bylo z naší strany v prvním poločase maximum. Hráči Polep drželi míč na svých kopačkách, my jsme byli nervózní a kazili jsme spoustu jednoduchých nahrávek. Navíc nám ze začátku zápasů chyběla patřičná dravost a bojovnost, jakou bych si představoval u týmu, který bojuje o vítězství v soutěži. Po změně stran nám Polepy odskočily o dva góly. Za tohoto stavu jsme už situaci vyhodnotili jako kritickou a na palubovku jsme posílali jen dvě nejsilnější formace. Odměnou nám bylo vyrovnání na 4:4, což do nás vlilo obrovskou energii. O tu jsme za chvíli zase přišli, když domácí vstřelili pátou branku. I na tu jsme ale odpověděli a chystali se na poslední dramatické minuty, kdy jsme chtěli zápas konečně rozhodnout. Naši vedoucí branku na 6:5 vstřelil po pěkné akci Janecký, ale ani to nebyl konec gólové přestřelky. Dvě minuty před koncem domácí vyrovnali tečovanou střelou, na kterou náš brankář neměl nárok. Naštěstí jsme i potom měli dost sil na to, abychom, tentokrát už opravdu poslední brankou, strhli vedení ještě jednou na naši stranu. Závěrečný tlak Polep jsme už pak ustáli bez problémů. Pochvala tentokrát patří celému mužstvu bez výjimky, a to hlavně za druhý poločas. Zápas jsme totiž zvládli jen díky ohromné vůli po vítězství a velké bojovnosti. Chválím také soupeře, který předvedl výborný výkon, a dvojici rozhodčích, která zápas odřídila zcela bez problémů," dodal Rokyta.

Branky: Suchánek 3, Dittrich, Slezák, Hruška – Janecký 3, Sůra 2, Rokyta, Machač. Poločas: 2:1.
Polepy: D. Kmoch – Suchánek, Dittrich, Dušek, Hruška, Zelenka, Slezák, L. Kmoch.
Přelouč: Smolík – Capay, Hajn, Janecký, Jedlička, Jirka, Novák, Machač, Rokyta, Pokorný, Machačný, Sůra, V. Vančura, M. Vančura.

Býchory – Kouřim 4:1

„Náš výkon v tomto utkání byl oproti předchozím zápasům lepší, ale stále děláme taktické chyby, které soupeř naštěstí nevyužil," uvedl vedoucí Býchor Zdeněk Jirkovský.

„Byli jsme, zejména v prvním poločase, jednoznačně lepším týmem, což jsme potvrdili třemi brankami. 
V druhé půli jsme trochu polevili v koncentraci a Kouřim vycítila šanci zápas zdramatizovat. Penaltou po faulu našeho brankáře se hostům podařilo snížit na 3:1. Následně hosté za tohoto stavu nastřelili tyč, což pro nás bylo důrazným varováním, že nesmíme zápas ani na chvíli vypustit. Brankou na 4:1 jsme však zápas definitivně rozhodli. Ačkoliv Kouřim opět prohrála, tak v porovnání s prvním vzájemným zápasem podala podstatně lepší výkon," dodal.

„Soupeř, který nám v prvním měření sil vstřelil devět branek, budil respekt i před tímto duelem. Věděli jsme, že pokud budeme pozorně a důrazně bránit, neskončí to jako ve zmiňovaném prosincovém střetnutí," řekl vedoucí Kouřimi Jan Břečka.

„Po deseti minutách první půle šly Býchory do vedení, když se nám nepodařilo zachytit rychlý přechod do útoku a neobsazený hráč měl snadnou pozici k otevření skóre. Když se o několik minut později dokázal prosadit i další z domácích hráčů, naše vyhlídky na dobrý výsledek nebyly nejoptimističtější. Naštěstí nás tento nepovedený vstup do utkání nerozházel. Začali jsme bojovat a soupeře dohrávat. V některých případech snad až moc. Ale efekt se dostavil. Přišly naše brankové příležitosti, které bohužel končily buď na skvěle chytajícím Hartigovi juniorovi, nebo těsně vedle jeho svatyně. Do poločasu se ale Býchory trefily potřetí. Především nevydařený úvod do utkání pro nás znamenal poločasovou tříbrankovou ztrátu," popsal klíčové situace první půle Jan Břečka.

„Ve druhém poločase polevili domácí v důrazu a tím nás pustili víc do hry. Dařilo se nám kombinovat a dostávat se do šancí, bohužel dvakrát jsme nedokázali proměnit ani tu nejvyloženější. Pak se nám podařilo snížit z penalty, kterou proměnil Velčovský. A mohlo být ještě veseleji, ale Aubrechtovu teč zastavila tyč domácí branky. Místo, abychom zápas zdramatizovali, tak udeřil soupeř a čtvrtou brankou udělal definitivní tečku za utkáním. Až moc snadno se díky nedůslednostem v obraně necháváme připravit o lepší výsledky. Herně je to lepší a lepší, ale bohužel to na body stále nestačí. Pro dnešní utkání jsme měli jen dva útočníky a v ofenzivě tak museli zaskakovat obránci. Za předvedený výkon, především v druhém poločase, si kluci zaslouží pochvalu, že to nevzdali," dodal.

Branky: Teplý, Chlumský, Jirkovský, Hartig st. – Velčovský. Poločas: 3:0.
Býchory: Hartig ml. – Hartig st., Teplý, Zach, Chlumský, Jirkovský, Koubek, Kedršt.
Kouřim: Stehlík – Aubrecht, Macháček, Novák, Světnička, Svoboda, Velčovský, Šváb.

Pořadí: 1. Býchory 19, 2. Přelouč 18, 3. Butabi 16, 4. Řečany 12, 5. Kouřim 3, 6. Polepy 3.
Program 9. kola, pátek: Věšák Butabi – Polepy (20.45, hala Obchodní akademie), sobota: Přelouč – Býchory (17), Řečany – Kouřim (18.30, hala Přelouč).

2. LIGA

V posledním kole splnily Chvaletice roli favorita a porazily Hero Team Kolín. Poslední celek tabulky ale kousal, rozdíl ve skóre byl totiž pouze dvougólový.

Chvaletice – Hero 4:2

Branky: Roubíček, Hataš, Tříska, Petříček – Sklenařík, Krejčík. Poločas: 2:1.
Chvaletice: Hývl – Brunclík, Doležal, Hataš, Roubíček, Molnár, Vohralík, Petříček, Tříska.
Hero Team: Kareta – Navara, Sklenařík, Krejčík, Vinklát, Vodička, Polívka.

Pořadí: 1. Chvaletice 12, 2. Play or Die 12, 3. Krampol 10, 4. SKP Kolín B 8, 5. Hero Team 1.
Program 9. kola, sobota: Chvaletice – Krampol (10), Krampol – SKP Kolín B (13, Stap), neděle: SKP Kolín B – Play or Die (18.30, Stap bar).