Kutná Hora – Krampol 5:6

Hráčům kolínského Krampolu se povedl parádní obrat. O přestávce prohrávali o tři góly, po změně stran ale ani jednou neinkasovali, sami naopak nastříleli čtyři branky a radovali se z vítězství.

„Než jsme se ve specifické kutnohorské hale rozkoukali, uběhlo deset minut a my prohrávali 0:4. Špatný první poločas skončil výhrou domácích 5:2. Nicméně jsme věděli, že na Kutnou Horu máme a zápas můžeme otočit,“ uvedl brankář Krampolu Denis Jeřábek.

A nepříznivý vývoj také otočili.

„Kluci ve druhé půli hráli fantasticky a příkladně bojovali. Po celém hřišti jsme napadali domácí hráče, kteří s tím měli obrovské problémy, začali chybovat a prakticky se nedokázali dostat na naší polovinu. Když už se zdálo, že se budou body dělit, tak jsme zahrávali aut. Martin Kedršt dloubákem našel Radka Biška, který doslova dotlačil míč za brankovou čáru. Získali jsme důležité tři body, které nám již nyní dávají jistotu záchrany v soutěži,“ dodal Jeřábek.

Branky: Růžička 2, Jeřábek, Laštovka, Mukařovský – Biško 2, Dvořák 2, Hejduk, M. Kedršt. Poločas: 5:2.
Krampol: Jeřábek – Hejduk, Biško, M. Kedršt, P. Kedršt, M. Kesner, Dvořák.

Chvaletice – Butabi 2:5

Utkání mělo krvavý začátek. Díky zranění musel na deset minut odstoupit ze hry Lukáš Křelina. Než se vrátil, Chvaletice vedly 2:0. Hostům chyběl pohyb a lepší myšlenka v zakončení.

V polovině prvního poločasu se jim podařilo snížit zásluhou Kasala, který patičkou usměrnil míč do sítě. Dvě minuty před přestávkou byl po sporném verdiktu vyloučený Kovařík. Butabi ale oslabení zvládlo a následně udeřilo. Šindelář z trestného kopu našel Libora Křelinu a ten za patou rozvlnil síť chvaletické branky.

„O přestávce jsme změnili taktiku, že necháme domácí hrát a počkáme na ně na obranné půlce,“ nastínil plán do druhé půle obránce Lukáš Křelina.

To přineslo ovoce. Nejprve Šindelář a poté i Lukáš Křelina vymetli z protiútoku pavučiny domácímu brankáři. Poslední gól padl po hezké kombinaci do prázdné branky.

„Druhý poločas jsme kontrolovali hru a domácí k ničemu vážnějšímu nepustili,“ potěšilo Křelinu, který ocenil i přístup hráčů domácích.

„Celý náš tým jel rovnou ze zápasu velkého fotbalu, tak jsme měli malou sekeru, ale hráči Chvaletic k tomu přistoupili sportovně a začátek zápasu se posunul. Za to jim patří náš velký dík,“ dodal.

Branky: Moravec 2 – Libor Křelina 2, Kasal, Lukáš Křelina, Šindelář. Poločas: 2:2.
Butabi: Dejmek – Hruška, Kasal, Kovařík, Libor Křelina, Lukáš Křelina, Šindelář, Jirkovský.

Řečany – Borky liga 4:2

Zatímco Řečany bojují v letošním ročníku o titul, Borky liga hraje hlavně o to, abych odvrátila sestupové starosti.

„Bohužel i v tomto utkání jsme doplatili na náš tradiční problém. Vázne nám kombinace, snažíme se vše uhrát jako jednotlivci a dostáváme laciné branky do otevřené obrany,“ posteskl si brankář Borky ligy Marek Cimpl.

Úvod utkání byl opatrný a nepřinesl příliš šancí. Jako první se prosadili domácí, a to hned dvakrát. „My měli také šance, které jsme ale neproměnili,“ podotkl Cimpl.

Ve druhé půli začali hosté hrát lépe a dostali výhodu pokutového kopu, který ale Ondřej Puk neproměnil, když trefil brankáře do hlavy. Přesto o chvíli později snížili, když se prosadil Rosendorf.

Rozdíl jedné branky ovšem netrval dlouho a domácí šli opět do dvoubrankového vedení. Hostům se sice podařilo opět snížit zásluhou Rosendorfa z prodloužené penalty, ale poslední slovo měly Řečany a zaslouženě zvítězily 4:2.

„Nyní nás čeká Věšák a v těžkém utkání se musíme pokusit naplno bodovat, protože ještě nejsme definitivně zachráněni,“ dodal Cimpl.

Branky: M. Tichý 2, Bank, Hostinský – Rosendorf 2. Poločas: 2:0.
Borky liga: Cimpl – Hanuš, Váňa, Hradílek, Javůrek, Mbemba, O. Puk, Ramšák, Rosendorf.


Pořadí: 1. Přelouč 20, 2. Řečany 19, 3. Butabi 18, 4. Krampol 13, 5. Borky liga 11, 6. Chvaletice 6, 7. Kutná Hora 5.
Program 12. kola, neděle: Chvaletice – Kutná Hora (15), Přelouč – Řečany (16.30), Butabi – Borky liga (20.30, Stap bar), volno – Krampol.