Krampol – Chvaletice 3:10

Jeden z nejhorších výkonů v historii Sokolu Krampol. Doma proti Chvaleticím inkasoval potupných deset branek. Přitom soupeři na tento počet stačili pouze dva střelci. Sedmkrát se prosadil Mihovský, třikrát Sýkora.

„Řadu branek jsme soupeři doslova darovali po našich velkých chybách. Hráči, kteří dorazili, byli zřejmě ještě na sobotní oslavě třicetin jednoho z našich spoluhráčů. Toto utkání nemělo s futsalem nic společného. Zápas odpovídal spíše Pivní lize. Jediný, kdo podal svůj standardně dobrý výkon, byl Radek Biško,“ uvedl brankář kolínského Krampolu Denis Jeřábek.

Branky: Trojan 2, Biško – Mihovský 7, Sýkora 3. Poločas: 1:3.
Krampol: Jeřábek – Biško, Dvořák, M. Kesner, O. Kesner, Kubizňák, Trojan.

Butabi – Řečany 6:4

Utkání začalo opatrně z obou stran. Hostující Startip se prezentoval dobrou obranou hrou a čekal na chybu soupeře. „My jsme se snažili vyzrát na obranu soupeře, ale moc se nám to nedařilo,“ řekl útočník Butabi Jakub Kovařík.

V polovině prvního poločasu šli hosté do vedení. Vypadalo to, že se za tohoto stavu půjde do šaten, ale Věšáku se 30 vteřin před koncem podařilo srovnat díky Liboru Křelinovi.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že budeme zodpovědně bránit a pokusíme se přidat nějaké góly, aby body zůstaly na domácí palubovce. Bohužel to byl Startip, kdo šel opět do vedení. Tento gól nás nakopl,“ přiznal Jakub Kovařík.

Na 2:2 srovnal nádhernou ranou Jirkovský a o několik minut později se po samostatné akci prosadil Kovařík. Poté se z penaltového puntíku prosadil Hruška a domácí vedli o dva góly.

„Za tohoto stavu jsme chtěli kontrolovat hru, ale bohužel po naší chybě Startip snížil na 4:3,“ podotkl Kovařík.

Vypadalo to na drama. To odmítl Lukáš Křelina a vzápětí svým druhým gólem v utkání obránce Jirkovský.

Startip sice následně snížil na 6:4 a chvíli před koncem mohl skórovat z desetimetrového kopu, jenže proti byl gólman Dejmek.

„Vítězství se nerodilo lehce. Jsme rádi za tři body,“ oddechl si po závěrečném hvizdu Kovařík.

Butabi si díky výhře udrželo šanci na titul. Na vedoucí Přelouč ztrácí pět bodů, má však zápas k dobru, navíc lídra hostí v posledním kole.

Branky: Jirkovský 2, Libor Křelina, Lukáš Křelina, Kovařík, Hruška – Bank, M. Tichý, Š. Tichý, Haupt. Poločas: 1:1.
Butabi: Dejmek – Hruška, Jirkovský, Kasal, Libor Křelina, Kovařík, Lukáš Křelina, Lev.

Další výsledek: Přelouč – Kutná Hora 5:2 (Janecký 3, Vančura – Laštovka, Havlíček), Borky liga měla volno.


Pořadí: 1. Přelouč 20, 2. Řečany 16, 3. Butabi 15, 4. Borky liga 11, 5. Krampol 10, 6. 7. Chvaletice 6, 7. Kutná Hora 5.
Program 11. kola, čtvrtek: Kutná Hora – Krampol (20.15), sobota: Chvaletice – Butabi (16.30), neděle: Řečany – Borky liga (20, Přelouč), volno – Přelouč.