Poslední měření sil bylo hodně napínavé a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, do kterého poslal Hradec střelou v poslední vteřině z půlky hřiště Marquardt. Z kolínského týmu vynikla dvojice Walton – Purifoy, která se podílela na vítězství celkem 59 body.

Kolín mám stále teoretickou naději na vítězství ve skupině A2, ale to pouze za předpokladu, že na palubovce Hradce Králové zvítězí a v souběžně hraném duelu porazí Ostrava vedoucí USK Praha.

„Do Hradce Králové odjíždíme s jasným cílem, kterým je vítězství. I přesto, že k utkání již nebude k dispozici Adam Číž, věřím, že se tým semkne a dokážeme se prezentovat kvalitním a týmovým výkonem,“ uvedl trenér Pavel Beneš.

Do Hradce Králové odcestuje Kolín již bez svého kapitána Adama Číže, který využil nových pravidel a odešel do konce sezony do Svitav.

„Na základě žádosti a po vzájemné dohodě s Adamem Čížem jsme se ho rozhodli uvolnit pro play-off do Svitav, které mají ambice hrát o medaile. Věříme, že případné nabrané zkušenosti nám Adam vrátí v dalších sezonách,“ objasnil manažer Kolína Miroslav Sodoma.

Proti komu Kolín v pátek nastoupí k prvnímu utkání předkola play off rozhodnou středeční dva zápasy, které mají shodný začátek v 18 hodin.