„My jsme hlasovali pro ukončení ročníku. Jsme přesvědčeni, že je to v současné situaci to jediné možné. Všichni mají úplně jiné starosti, než je sport a jeho sledování. Zdraví hráčů, fanoušků a vůbec všech lidí považujeme za to nejdůležitější,“ uvedl manažer a trenér BC Kolín Miroslav Sodoma.

Zatím ale nebyl určen mistr, ani závěrečné pořadí soutěže. A teprve upřesněna bude i situace kolem baráže, kterou má sehrát poslední tým letošního ročníku NBL a finalisté první ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže.

„Výsledky letošního ročníku nebyly ještě vyhlášeny. Ono to není vůbec tak jednoduché, jak se může někomu zdát. O mistrovi asi nikdo nepochybuje, ale kdo do baráže. Skupina A2 byla v nějakém čase přerušena, ale zde nebylo odehráno stejně vzájemných utkání mezi soupeři. Pokud chceme sportovní rovinu, ta byla splněna po základní skupině, tam měly všechny týmy stejný počet utkání, se stejnými soupeři,“ podotkl Sodoma.

Zde byl Kolín předposlední a Brno za ním. "Ale je sportovně a i morálně správné, aby Brno hrálo baráž, když ve skupině A2 se dostalo na první místo a sahalo by po možnosti předkola play – off," položil řečnickou otázku Miroslav Sodoma.

Co bude s NBL a Kolínem, ukáže až čas.

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník