„Krásně jsme začali Nový rok a doufám, že v podobném duchu budeme pokračovat," řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín nenastupoval do zápasu v optimálním rozpoložení. Poslední dva duely na půdě soupeřů prohrál. Ale ani Ústí na tom nebylo lépe. To padlo dokonce v posledních čtyřech zápasech.

Podle sázkových kanceláří byl favoritem Kolín. A tuto roli také splnil. Zejména pak díky dvojici Bryant – Chán. Oba dohromady nastříleli 50 bodů. Zatímco Chán řádil hlavně v první půli, Bryant po celý zápas.

„Porazili nás dva hráči Kolína, Aleš Chán a rozehrávač Bryant," přiznal trenér Ústí Martin Stavěl.

„Po celý zápas se v týmu Kolína nenašel nikdo jiný, kdo by jim sekundoval. Zejména Bryant vzal balon, zahrál jeden na jednoho a dal koš. U nás jsme nikoho takového nenašli, natož dva hráče, kteří by podobným způsobem zaskórovali. My máme jinak v zápasech čtyři nebo pět dvouciferných střelců, dneska jsme je ale neměli," dodal Stavěl.

Jeho tým se sice dostal do vedení 4:0, to mu však nevydrželo dlouho. Za dalších pět minut vedl Kolín o sedm bodů a své vedení dokázal v první čtvrtině ještě navýšit. Oslavy ale byly předčasné. Ústí nakonec zabralo a po první části prohrávalo pouze o dva body.

Jenomže za dalších sedm minut bylo všechno jinak. Kolín vedl o jedenáct bodů (38:27). To mu ale nestačilo a nadále byl hladový. Ve 27. minutě vedl dokonce o šestnáct bodů (58:42). Vypadalo to nadějně. Pak však na chvíli vypadl z role. Soupeř se postupně začal dotahovat. Osm minut před koncem to bylo už jenom o čtyři body (59:55). Hala najednou ztichla. Všichni fanoušci si totiž vzpomněli na některé předchozí zápasy, v nichž Kolín vedl obrovským rozdílem a nakonec prohrál. Černé myšlenky ale nakonec mohli vypustit. Zejména díky Bryantovi skóre opět narůstalo do bezpečných rozměrů. Kolín nakonec poprvé v sezoně porazil Ústí a zaznamenal sedmé vítězství v sezoně, které ho udrželo na dohled vysněné osmičce pro play off.

„Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, protože jsme skoro celý zápas vedli. Chtěli jsme víc vyhrát," konstatoval trenér Predrag Benáček.

„Musím říct, že není lehké porazit soupeře, v jehož kádru je pět Američanů, další zahraniční hráč Alič a dvojice Čarnecký – Pecka," podotkl Benáček.

Jestli bude platit známé pořekadlo: jak na Nový rok, tak po celý rok, může se Kolín těšit na lepší časy. A s ním všichni fanoušci.

BC Geosan Kolín - Ústí nad Labem 87:74

Body: Bryant 33, Chán 17, Horák 11, Machač 10, Faifr 6, Field 4, Sýkora 3, Ličartovský 2, Vocetka 1 – Laroche 23, Alič 18, Vette 11, Barber 6, Čarnecký 5, Pecka 5, Žampach 4, Rahon 2. Rozhodčí: Lukeš, Matějek, Kučerová. Střelba za 2 body: 41/29:48/22. Trojky: 22/5:21/5. TH: 20/14:20/15. Doskoky: 37:26. Chyby: 24:23. 5 chyb: 39. Ličartovský (Kolín). Diváků: 620. Průběh: 23:21, 45:35, 59:50. Nejlepší hráč: Bryant (Kolín).