Do té doby budou všechny týmy nejvyšší soutěže poctivě trénovat. Výjimkou není ani kolínský celek. Ten se poprvé sešel v pondělí v hale Spojů. „Moc po mě nekoukejte, protože jsem trochu přibral," vtipkoval trenér Predrag Benáček.

Ten přivítal na prvním srazu jedenáct hráčů. Mezi nimi už ale chyběli Marko, Ličartovský, Hemmy a trio Američanů – Ames, Barnes a Field. „Roman Marko odešel do Prostějova. Nešlo ho udržet. Prostějovu nemůže po finanční stránce konkurovat," přiznal trenér Benáček. „Jinak trojice Američanů odjela a již za nás hrát nebudou," dodal.

„Co se týká Ličartovského, tomu skončila smlouva a na dalším prodloužení jsme se nedomluvili. Pavel Hemmy by u nás měl také skončit," podotkl manažer BC Kolín Miroslav Sodoma.

Na druhou stranu se v kolínském družstvu představili dva Srbové – Dejan Radulovič a Stefan Matič. „Oba jsou mladí a hráli nejvyšší soutěž v Srbsku za týmy Igokea a Vojvodinu," objasnil Predrag Benáček. „Dejan je rozehrávač a Stefan by měl hrát na pozici 2 až 3," dodal.

Příchod dalších hráčů je v jednání. „V týdnu by měli přiletět dva Američané," upřesnil Sodoma.

„Především by to měli být hráči, kteří budou hrát na perimetru. Po odchodu některých hráčů by nás na tomto místě mohla tlačit bota," uvedl Predrag Benáček.

První trénink se nesl v odlehčeném duchu. Hráči si zastříleli, udělali pár cviků a také si zahráli. „První trénink a týden je o tom, aby se hráči dostali do pohody a osahali si míč," konstatoval Benáček. „Od pondělí začneme trénovat dvoufázově. Dopoledne atleťák, kde budeme nabírat fyzickou kondici a večer hala, kde se soustředíme na nácvik herních situací a systémů," přiblížil hlavní plán přípravy kouč.

Nebude to ale jenom dril. Na hráče čeká i porce přípravných zápasů. Těch bude celkem jedenáct včetně tradičního turnaje v Ústí nad Labem. „Zde obhajujeme prvenství," pochlubil se Miroslav Sodoma. „Tento turnaj jsme vyhráli již dvakrát. Jednou to bylo ještě za mého působení na trenérské lavičce," poznamenal.

K prvnímu duelu nastoupí Kolín ve středu 29. srpna, kdy na domácí palubovce přivítá od 17.30 Nymburk „B".
A právě s Nymburkem navázal Kolín úzkou spolupráci.

„Již v loňské sezoně jsme s Nymburkem spolupracovali v chlapecké mládežnické kategorii. Pro letošní sezonu spolupráce bude pokračovat a po vzájemné dohodě jsme ji rozšířili na další kategorie včetně spolupráce pro Mattoni NBL," nastínil Miroslav Sodoma.

„Již nyní nám Nymburk zapůjčil Martina Kříže a Robina Matějku. A co se týká mládeže, jedná se o spolupráci v kategoriích U19, U17, U15 a U14," dodal Sodoma.

Rozpis přípravných zápasů

29.8. – Kolín – Nymburk B
1.9. – Kolín – Kapfenberg (Rakousko)
3.9. – Kolín – JBC Brno
7. – 8.9. – turnaj v Ústí nad Labem
11.9. – Kolín – Chomutov (19)
15.9. – Kolín – Wroclav (Polsko)
18.9. – Chomutov – Kolín (18)
25.9. – Prostějov – Kolín
28.9. – Kolín – Prostějov

Není – li v závorce uvedeno jinak, začínají zápasy v 17.30 hodin