Dá se říct, že půjde o šlágr kola, vždyť se utká čtvrtý tým se třetím.

Kolín má soupeři co vracet, v prvním utkání nové sezony totiž v Brně prohrál 61:78.

„Chtěli bychom navázat na úspěšné vystoupení z Děčína, i když víme, že Brno je přeci jen kvalitnějším soupeřem. Chceme využít domácího prostředí a vrátit našemu soupeři porážku z prvního kola,“ uvedl kolínský asistent Filip Rytina.

Tým trenéra Lubomíra Růžičky táhnou především výkony členů širšího výběru reprezentace České republiky Viktora Půlpána, který do Brna v létě přestoupil z Pardubic, Šimona Puršla a Radka Farského. Opomíjet nesmíme ani zaoceánskou posilu Javiona Blakea a čerstvou last minute posilu Aleksandara Giorgieva, který je mnohonásobným bulharským reprezentantem a právě v minulém utkání proti Svitavám si odbyl premiéru v brněnském dresu.

Mezi další stěžejní hráče Brna patří kapitán Jan Kozina, dvojice podkošových hráčů Jakub Jokl s Jakubem Krakovičem a ostrostřelec z perimetru Zdeněk Nehyba.

Z mladých hráčů září především Richard Bálint, syn trenéra NH Ostrava Petera Bálinta, se v pouhých 18 letech stává jednou z hlavních ofenzivních zbraní týmu z pod Špilberku.

„Doufám, že se nám povede eliminovat bodovou potenci Radka Farského a podkošových hráčů Puršla a Krakoviče. Klíč k našemu případnému úspěchu leží v obraně a myslím, že jsme v Děčíně ukázali, že i náš tým je schopen odvést dobrý výkon na obranné polovině,“ dodal Filip Rytina.

Utkání v hale Spojů začíná netradičně v 18.15 hodin.