Pardubice - BC Unikol Kolín 82:88

V prvním poločase to vypadalo v menší hale pardubického týmu jako na Matějské pouti, respektive na houpačce. Ve 14. minutě vedli domácí 40:24! Jenže jejich vedení se raketově rozplynulo. Kolín totiž vyhrál následující pětiminutový úsek v poměru 24:4!!! Možná i proto, že kvůli zranění musela odstoupit pardubická opora Muirhad.

„O šestnáctibodový náskok jsme přišli až příliš snadno. Měli jsme si toho vedení víc vážit. Kdybychom šli do druhého poločasu třeba v desetibodovém plusu, mohlo to vypadat jinak," má jasno pardubický kouč Jan Slowiak.

Rovněž v poslední čtvrtině každý chvilku tahal pilku. Ve 39. minutě Nelson dotáhl trochu větší náskok soupeře (79:79), ovšem poslední slovo měl nezastavitelný Bolds.

„Myslím si, že diváci viděli hezké utkání, velmi vyrovnané. Zejména v druhém poločase se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Rozhodly drobnosti, především ale výkon Boldse, který na sebe bral odpovědnost v rozhodujících chvílích a dal poslední důležité koše, včetně těžké trojky přes blok. My jsme ukázali velikou vůli, věřím, že každý musel vidět, jak moc jsme chtěli vyhrát. Do zápasu jsme vstoupili s mnohem větší energií než ve středu v Kolíně, získali jsme velmi slibný náskok, nicméně jsme udělali několik hloupých ztrát, které vedly k rychlému snížení. Týmem otřáslo i zranění Muirheada, ostatní hráči v tu chvíli jako by ztratili sebevědomí. V závěru mohl vyhrát kdokoliv. Je potřeba říci, že Kolín má ve svém středu hráče, kteří mají sebevědomí proměňovat rozhodující střely a v tom byl hlavní rozdíl," podotkl Jan Slowiak.

„Samozřejmě mám velkou radost z vítězství, protože v Pardubicích se nevyhrává lehce. Ani ve velké ani v malé hale," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Myslím si, že jsme dnes byli lepší od samého začátku. Pardubice sice dobře začaly a dostaly se do šestnáctibodového vedení, ale bylo to moc brzo. Dokázali jsme to rychle otočit, vyhráli jsme už první poločas a právě tam byl klíč k našemu vítězství. Také je potřeba říci, že se zranil Muirhead, jeden z nejlepších hráčů Pardubic, což nám v druhém poločase hodně pomohlo. Určitě to mělo vliv i na ostatní pardubické hráče. Celkově jsme ale byli lepší skoro ve všech číslech: v ratingu, v doskocích, procentu střelby. Nechci nás moc chválit, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Podali jsme týmový výkon v útoku i v obraně," dodal Predrag Benáček.

Body: Nelson 24, Žabas 17, Bohačík 15, O. Peterka 8, Čarnecký 7, Kotas 5, Muirhead 4, M. Peterka 2 – Bolds 27, Machač 13, Ubilla 11, U. Benáček 10, Kříž 10, Radulović 9, Hubálek 3, Zuzák 3, Němeček 2. Rozhodčí: Paulík, Baloun, Jeřáb. Trojky: 6:7. Trestné hody: 14/12:19/13. Fauly: 23:19. Doskoky: 36:40. Průběh: 25:18, 44:48, 67:65. Diváků: 640. Nejlepší hráč: Demarius Bolds (Kolín).