Kolínská "Západka", která je partnerskou školou týmu SK Volejbal Kolín, měla v základní sestavě šest volejbalistů, mimo jiné i bronzových medailistů z letošního mistrovství republiky mladších žáků.

„Že budeme hrát o první místo, to jsem nečekal. Doufal jsem ve třetí místo," přiznává trenér kolínského školního týmu Lukáš Blažek.

Počítali jste s tím, že byste ve školní lize mohli dojít tak daleko?
Nevím jak hráči, ale já doufal v postup ze skupiny a případný zápas o bronz. Kromě Odolena Vody, kterou jsme znali z krajského kola, jsme sílu soupeřů jen odhadovali. Ale ani samotné vybojování postupu na tento turnaj nebylo jednoduché. Museli jsme přejít přes týmy Příbrami, Kladna, Odolena Vody či Českých Budějovic – a to jsou tradiční volejbalová města.

Byla ve finále proti Odolena Vodě šance na zlato?
S Odolena Vodou jsme se potkali ve finále v rámci celé soutěže již počtvrté. Věděli jsme, že se dá porazit i přes výškovou převahu. A přes to, že všichni její hráči byli ročník 2001, tedy starší. Naší slabinou byla v tomto zápase přihrávka, a tudíž i následná možnost kvalitního útoku. Přesto si myslím, že jsme naše fanoušky, kteří se za námi na finále vypravili speciálním autobusem, nezklamali.

Který zápas byl z celého turnaje nejtěžší?
Řekl bych, že nejtěžší, a to především na psychiku, bylo semifinále s výborným Kojetínem. Byl to vítěz druhé skupiny, ve které jasně porazil Českou Třebovou i pražskou ZŠ Brdičkova, kterou reprezentovali hráči ČZU Praha. Vítězství znamenalo minimálně stříbro, ale porážka mohla znamenat třeba jen místo čtvrté.

Tvořili tým jen kluci, kteří se volejbalu dlouhodobě věnují?
Měli jsme na lavičce jen dva hráče, a to basketbalisty. Jinak hráči základní sestavy jsou volejbalisté, takže velký podíl na jejich úspěch mají jejich trenéři z SK Volejbal Kolín Dan Špringer a Míra „Komín" Šotola.

Koho byste vy vyzdvihl?
Všichni hráči předváděli skvělé výkony i přes to, že někteří v oddíle hrají na jiných postech než ve školním družstvu. Například nejvíce bodující hráč ve finále, blokař Denis Kadečka je ve skutečnosti smečař. Nejvíc si však cením výkonů druhého nejmladšího hráče týmu a suverénně nejmenšího volejbalisty celého finálového turnaje Dominika Šestaubera. Pro něj to bylo ještě těžší než pro ostatní, ale on to zvládl opravdu výborně.

(Bořek Volejník)