Posledně jmenovaný startoval celkově v osmi disciplínách a největšího úspěchu, osmé místo v kategorii staršího dorostu, dosáhl v disciplíně 1500 volný způsob (17. místo v kategorii open).

Jakub Humlíček mu v této disciplíně zdárně sekundoval a v kategorii mladšího dorostu doplaval také na 8. místě (32. místo v kategorii open).

V kategorii mladšího dorostu se dále představili Daniel Suk, Klára Reslová, Johanna Peková a Blanka Lelková. Ta patří k nejlepším plavkyním v ČR v polohových závodech a na tomto šampionátu toto dokázala potvrdit postupem do finále open v disciplíně 400 polohový závod (6. místo). V disciplíně 200 prsa bojovala v dorosteneckém finále a dokázala vybojovat stříbrnou medaili.

Další kolínské plavkyně - Eliška Zelená, Viktorie Olivová a Anna Pátková - bojovaly v kategorii open o co nejlepší umístění. Eliška Zelená si pro nejlepší výsledek doplavala v disciplíně 200 motýlek (20. místo).

Sportovní oddíl plavání Kolín postavil na tomto MČR celkem dvě štafety a nejlepšího umístění (7. místo) dosáhla štafeta žen na 4x100 polohový závod ve složení Anna Pátková, Blanka Lelková, Eliška Zelená a Viktorie Olivová.

(Miloslav Lhotka)