„Prostějov je klub s bohatou historií, který získal řadu stříbrných a bronzových medailí. My se budeme snažit mu tuhle úspěšnou bilanci překazit a moc si přejeme, aby se nám to povedlo," řekl před bitvou trenér Kolína Predrag Benáček.

Mírným favoritem je Prostějov. K tomu ho předurčuje i historie. Jedenáctkrát v řadě skončil mezi nejlepší trojicí ligy. Dlouhodobě je českou dvojkou za gigantem z Nymburka.

„Soupeř je samozřejmě absolutním favoritem série, z toho musíme vycházet. Myslím, že půjde o vyrovnanou bitvu, čekám pět zápasů," podotkl Predrag Benáček.

Oba týmy se v letošní sezoně potkaly v ostrých zápasech už pětkrát. Mírně navrch má Prostějov, který vede 3:2. Kolín oba zápasy vyhrál před vlastními diváky. Jednou se jednalo o Český pohár. V něm Hanákům překazil obhajobu titulu a místo nich postoupil do Final Four.

„Bude rozhodovat aktuální forma, štěstí, zdravotní stav hráčů. My jsme nyní kompletní, krátce nám chyběli Vocetka a Ličartovský, ale už jsou oba připravení nastoupit," hlásí Benáček.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězné zápasy. První duel se hraje v pátek od 18 hodin na Moravě. Druhý v úterý 
12. dubna od 17.45 hodin v hale Spojů.

Vzájemné zápasy 2015/16

Kolín - Prostějov 60:71
Prostějov - Kolín 109:103 pp
Kolín - Prostějov 97:76 (pohár)
Kolín - Prostějov 84:56
Prostějov - Kolín 105:65