To však nebyl případ posledního měření sil. Kolín pětatřicet vteřin před koncem vedl o devět bodů a tento náskok nakonec i udržel. Nakonec vyhrál 72:63. „ Dnes jsme měli velkou motivaci vítězstvím si upevnit sedmou pozici v tabulce," přiznal trenér Kolína Predrag Benáček.

„Všechny zápasy proti družstvu Kolína v této sezoně jsou pro nás velmi těžké. A také dnes tento zápas nebyl jiný," přiznal trenér USK Praha Kenneth Scalabroni.

„Většina zápasů s tímto soupeřem se rozhoduje v posledních třech minutách zápasů. Pro trenéry je to náročné, ale pro diváky velice zajímavé," podotkl Benáček.

Hráčům zadal úkoly, a ti je plnili. „ Soustředili jsme se na trojky Standy Votroubka, což se nám celkem podařilo. Dobrou obranu jsme měli na pivota hostí Chána, u kterého vetšinou byli tři naši hráči, tím se otvíral prostor pro Křivánka, ale ten naštěstí neměl svůj den při střelbě z volných pozic. Hráli jsme dobře v obraně, kterou jsme na začátku sezony tak dobrou neměli. Doufám, že ještě odehrajeme pár dobrých zápasů," dodal Benáček.

Toho potěšil hlavně výkon Richarda Fielda, který do zápasu nenastupoval v optimálním rozpoložení. „Je několik hráčů, kteří by si zasloužili být hráčem utkání, nicméně pro mě je to Richard Field, který hrál se zraněním kolene, což ani nikdo nevěděl. Netrénoval poslední tři dny, ale svým dnešním výkonem nám nesmírně pomohl. Ostatní hráči se mu se svou bojovností dokázali přiblížit," objasnil Benáček.

„Během prvního poločasu jsme nedokázali pokrýt Richarda Fielda, který nám dělal velké problémy. Ve druhém poločase jsme měli problém se zakončováním. Soupeř hrál ve druhém poločase velmi dobrou hru a v závěru trefil důležité koše. Gratuluji družstvu Kolína tímto k play-off. A doufám, že v příští sezoně sehrajeme opět velice kvalitní zápasy," dodal Scalabroni.

Kolín si sedmou výhrou v řadě pojistil sedmé místo v tabulce a tím lepší výchozí pozici před play off. Měl by se tak vyhnout mistrovskému Nymburku.