Mistrovství republiky starších kategorií odehrávající se společně s našimi slovenskými sousedy v Žiaru nad Váhom, kde si své odbyli junioři a následně MČR mládeže již na území Čech, kde zářily mladší kategorie.

Jako první ze Slovenska přivezl skvělé 3. místo z časovky jednotlivců Šimon Vaníček.

V závodě s hromadným startem si pak nejlépe počínal desátý Jakub Schierl.

V rámci národního šampionátu absolvovali junioři i atraktivní časovku družstev, kdy jako jedni z mála dokázali postavit čistě týmovou čtveřici bez nutnosti vypůjčit si závodníka z jiného týmu. Ve složení Kryštof Solař, Šimon Vaníček, Jakub Schierl a Ondřej Hátle vybojovali skvělé 2. místo.

V jejich šlépějích šlo i družstvo kadetů, které opět získalo stříbro.

Ač si v mladší kategorii museli Tomáš Dudek s Ondřejem Novákem vypomoci hostováním dvou cizích závodníků Bruna Stočka a Jakuba Kučery, jelo se i tak pod hlavičkou kolínského týmu.

Časovku dvojic ovládla sloučená dvojice Lucie Krupová z Expres CZ Scott Teamu Kolín se svou kolegyní z Cyklistického centra mládeže Kolín Terezou Vaníčkovou a staly se tak národními šampionkami.

„Naše závodníky vedeme v mladém věku k naprosté všestrannosti. Věřím, že cyklistika je jen jedna a pokud je závodník dobře trénovaný a špičkový v jedné disciplíně, není důvod proč by svůj výkon neměl prodat i na silnici,“ řekl na adresu svěřenců trenér Jan Slavíček.

(Martin Řehák)