Na trase, která měří necelých 160 kilometrů a má převýšení více než čtyři kilometry, se v okolí Berouna a na Rakovnicku můžete doslova kochat parádními zážitky. Minete hned čtyři hrady (Karlštejn, Křivoklát, Žebrák a Točník), zámek Nižbor, benediktýnský klášter Svatý Jan pod Skalou, dvě rozhledny Děd a Máminka, zatopený lom Amerika či lánskou oboru a vodní nádrž Klíčava.

„Naším cílem ale nebylo vytvořit vyznačený závodní koridor,“ říkají autoři projektu Jan Koubík a Pavel Hynek a dodávají, že na vymoženosti jako servisní depa můžete zapomenout a občerstvení si musíte zajistit sami.

Prostě žádná masová akce, což se hodí nejen v době koronavirové krize.

Zdroj: Youtube

Klukům z Bike Hero šlo zejména o návrat cyklistiky k volnosti, jaká panovala v jejích začátcích kdysi ve Spojených státech. „Nabízíme úžasnou svobodu i vnímání okolní přírody všemi smysly… vůni lesa, svítání i nádherný západ slunce, zurčení vody, vítr ve vlasech a k tomu navíc zažít trochu dobrodružství,“ smějí se kluci.

Bike Hero je pro někoho zážitek, pro jiného výzva. Zdolat jí nemusí za jediný den. Ti zdatní to zvládnou, pro hobby víkendové jezdce se hodí spíše dvoudenní rozložení trasy a pro rodiny s většími dětmi třídenní. „Máme bikery a bikerky, kteří trasu doslova proletí a berou ji jako výbornou přípravu na delší maratony. Potom tu jsou lidé, kteří náš kraj vůbec neznají a přijíždí sem poprvé. Pro ty je to spíše parádní bikování spojené s poznáváním nových míst. Poslední skupinou jsou pohodáři, kteří si BIKE HERO jedou prostě užít se vším všudy,“ rozlišují pořadatelé různé skupiny cyklistů.

Bike Hero, krásný cyklistický okruh kolem Berounska a Rakovnicka zavádí účastníky na čtyři hrady, ale rozhledny a další skvělé destinace.Zdroj: Bike Hero

A kudy se jede? Řekněme, že budete vyrážet třeba z Berouna (trasa Bike Hero vede proti směru hodinových ručiček). vydáte se směrem na Nižbor, Zbečno, Křivoklát, Broumy, Žebrák, Zdice, Kytín a odtud dolů do Dobřichovic a přes Mořinu a Srbsko zpět do Berouna, odkud jste vyráželi.

Na závod se musíte zaregistrovat na stránkách https://bikehero.cz/, se všemi absolventy tratě se počítá do takzvané Síně slávy. Trasu si ale přijíždějí vyzkoušet cyklisté z celé republiky, destinace jako Brno, Znojmo, Třebíč či Chomutov nejsou výjimkou.

Kouzelný kraj Berounska a Rakovnicka k návštěvě přímo vybízí.