Těmi jsou Klinton Carlson, který u Válečníků zažívá první rok mezi profesionály a Lamb Autrey, kterého jistě všichni dobře znají z předchozího působení v Kooperativa NBL, kde nastupoval nejdříve za Jindřichův Hradec a poté odehrál dvě a půl sezony v dresu Pardubic. Oba tito hráči patří k tahounům Děčína když dohromady zapisují takřka třicet bodů na utkání a famózní užitečnost přesahující čtyřicet bodů na zápas. Autrey je aktuálně dokonce nejužitečnějším hráčem celé Kooperativa NBL.

Oproti loňské sezoně již v dresu Válečníků nevídáme stálici a duši tohoto týmu, dlouholetého kapitána Jakuba Houšku, který ukončil aktivní hráčskou kariéru a stal se asistentem trenéra Budínského. I jeho jmenovec Pavel Houška již nepatří do Děčína, ale odešel do nedalekého Ústí nad Labem. Válečníci se také rozloučili s Filipem Haladou, který v první sezoně nenaplnil očekávání a obě strany se domluvily na ukončení spolupráce. Jediným novým českým hráčem se stal David Žikla, který přišel v létě z USK Praha, zatím však nedostává větší prostor na hřišti.

Tým ze severu Čech se stále může spoléhat na pevnou osu českých hráčů, kterými jsou Pomikálek, Grunt, Šiška, Kroutil, Landa, Krakovič a Feštr. Všichni jmenovaní se velkou měrou podílí na hře Děčína.

„V domácím prostředí chceme určitě ukázat Děčínu, že mu nedáme nic zadarmo a já věřím ve vyrovnané utkání od začátku až do konce. Úspěch v tomto utkání určitě leží na obranné polovině, kdy se budeme snažil eliminovat tahouna Děčína Lamba Autreyho a zastavit přechodovou fázi a rychlý protiútok soupeře. Věřím, že se vyvarujeme výpadku, který nás postihl v minulém domácím utkání proti Olomoucku a že vítězství zůstane u nás doma, v Geosan aréně,“ přeje si před sobotním zápase trenér Kolína Pavel Beneš.