Klady a zápory prvních jedenácti kol?
Klady jsou určitě to, že i když jsme tým výrazně omladili a vyměnili polovinu družstva, jsme stále konkurence schopní. Zápory jsou však také, a to především nesehranost v prvních pár kolech, jelikož jsme vlivem zranění absolvovali celou přípravu převážně v šesti až osmi hráčích, což byl určitě problém.

Začátek jste neměli zrovna dobrý. V prvních třech kolech jste prohráli. Co se vám v té době honilo hlavou?
Měli jsme na začátku velmi těžký los, v těchto třech utkáních jsme potkali mistra a vicemistra ligy, což není nikdy jednoduché. V Ostravě jsme měli celé utkání pod kontrolou, jen jsme za posledních pět minut dali dva body, a proto jsme nakonec prohráli o tři. Hlavou se mi nehonilo nic převratného, potřebovali jsme se sehrát a budovat sebevědomí týmu i jednotlivců.

Doma jste odehráli pět zápasů a pouze ve dvou vyhráli. To není zrovna bilance ke chlubení…
Samozřejmě jsme chtěli vytěžit více. Bohužel jsme nedotáhli do vítězného konce utkání s Olomouckem i Děčínem, kde jsme oběma týmům, které disponují dvojnásobným rozpočtem, byli více než vyrovnaným soupeřem a strašně nás mrzí, že jsme odešli poraženi. Naopak jsme porazili účastníka evropského poháru z Pardubic.

Venku jste naopak ze šesti duelů dva vyhráli. Je to malá náplast na ztráty z domácího prostředí?
Může se to tak zdát, ale pro mě to žádná náplast není. Měli jsme rozhodně zvítězit na palubovce Ostravy i Opavy.

V posledních dvou domácích zápasech jste hráli s favority – s Děčínem jste prohráli v prodloužení a Pardubice jste dokonce porazili. Byly to výkony, které se vám zamlouvaly?
Pokud hráči udrží koncentraci a stanovenou taktiku, pak můžeme minimálně doma hrát s úplně každým. Máme menší rotaci hráčů, proto se nám v utkání stává, že vypadneme z role na pár minut, a to nás s těmito těžkými soupeři stojí zatím výsledek. Věřím, že se posouváme dopředu a budeme hrát jen lépe.

Po prohraném utkání s Děčínem vás diváci odměnili potleskem ve stoje. Taková reakce vás musela zahřát u srdíčka…
Víte, já jsem vítězný typ, vždycky jsem to tak měl. Pokud prohrajeme, jsem opravdu naštvaný, nespím, rozebírám po nocích zpětně utkání, co jsem já nebo kluci mohli udělat lépe. Majitel Martin Buřič už mě zná a po utkání mi řekl, že ve sportu můžou být různé formy vítězství než jen na tabuli skóre, ať nejsem smutný. A on právě mluvil o tom, že diváci byli nadšeni a děkovali nám za takové utkání. To je ta další forma vítězství. Samozřejmě měl pravdu.

V kádru máte několik posil – Thompson, Walton, Purifoy, Šoula, Dlugoš a mladé pušky z juniorky. Jak se vám zatím zamlouvají jejich výkony?
Celý tým si postupně sedá, vytváříme chemii družstva za pochodu. Myslím, že se nám to daří, i když máme stále na čem pracovat. Každý z výše jmenovaných hráčů má v týmu svoji roli a myslím si, že se ji snaží hráči plnit, jak nejlépe umí, či můžou.

Nejvyšší soutěž má nyní reprezentační přestávku. Co máte během ní za program?
Během repre pauzy doléčíme zranění a bolístky, zapracujeme především na regeneraci hráčů, následně na refreshi fyzické připravenosti a týmové chemii. Sehrajeme také dvě přípravná utkání. V sobotu 1. prosince v Nymburce a hned v pondělí přivítáme od 18 hodin Jindřichův Hradec.

Další mistrovské utkání hrajete 8. prosince. Doma přivítáte Opavu. Ta se zatím v letošní sezoně nezvykle trápí. Možná je to zapříčiněné i tím, že hraje evropské poháry. Dobrá šance na výhru…
Ne možná, ale určitě. Opava má v této fázi sezony ligu na druhém místě a k soupeřům jezdí vždy oslabena o dva až tři hráče základní rotace, aby měli kluci dost sil na pohárová utkání. My máme trošku smůlu v tom, že s nimi hrajeme přímo po repre pauze, tím pádem přijedou v plné sestavě. I tak však zabojujeme o vítězství.

Před sezonou jste si přál skončit do osmého místa. Zatím vám patří devátá příčka. Vypadá to, že to bude boj o play off až do konce…
Ano, je to tak. Naším cílem je pořád skupina A1. Musíme ve druhé části nahradit prohraná utkání, ze kterých nám zatím chybějí body do tabulky. Pevně věřím, že se nám to společně s diváky v Geosan Aréně povede a budeme na konci základní části spokojeni.