„Je to pro nás zklamání, chtěli jsme hrát ve skupině A1,“ posteskl si trenér Kolína Pavel Beneš.

Aby se tak stalo, musely se splnit tři podmínky. Kolín musel porazit Pardubice, zároveň čekat na zaváhání Olomoucka a Ústí. Už první podmínku nesplnil. S Beksou prohrál o 39 bodů.

„Pardubice měly dobrý útočný rytmus, ale my jsme jim k tomu hodně pomohli. Chyběla nám agresivita. Byli jsme všude o krok pozdě,“ přiznal Pavel Beneš.

„Podařil se nám vstup do utkání a chytli jsme správný rytmus. Trefili jsme pár trojek, vzájemně jsme si vyhověli a byli jsme schopni i dát body z pod koše. Po celý zápas jsme měli velice dobrý útočný rytmus. Neměli jsme problém skórovat,,“ uvedl trenér Pardubic Tomáš Bartošek.

Právě ve střelbě byl největší rozdíl. Zatímco hráči Kolína se trápili zejména při volných střelách a pokusech za tři body, hráči Pardubic si doslova otevřeli střelnici. Dařilo se jim hlavně z dlouhé vzdálenosti. Ze sedmadvaceti trojkových pokusů jich proměnili sedmnáct.

„To svědčí o nedůslednosti naší obrany. Proto je výsledek, jaký je. Pardubice hrály velmi dobře a my jsme jim k tomu ještě hodně pomohli,“ podotkl Beneš.

Z trojice týmů, které si dělaly zálusk na skupinu A1, dopadlo nejlépe Olomoucko. To jediné vyhrálo a nadstavbu bude hrát v konkurenci Nymburka, Pardubic, Opavy, Děčína a Svitav. Naopak Ústí a Kolín budou bojovat o dvě vstupenky do play off s USK Praha, Brnem, Ostravou a Jindřichovým Hradcem.

„Musíme se hodně zlepšit, abychom v lize ještě něco dokázali,“ konstatoval Beneš.