Kolínský basketbalový tým bude chtít jistě navázat na sympatický výkon z předešlého utkání, který se odehrál v kolínské GEOSAN aréně a ve kterém si Medvědi smlsli na Sokolech z Hradce Králové.

Svitavští Tuři si naopak přivezli porážku z palubovky vicemistra z Opava a budou tak chtít před domácím publikem znovu nastartovat vítěznou sérii.

V kádru trenéra Růžičky došlo oproti loňsku k výrazným změnám. Tým opustila čtveřice zaoceánských posil v čele z ex-kolínským Garretem Kerrem a svou profesionální basketbalovou kariéru ukončil Luboš Stria. Důležitým faktorem bylo udržení rozehrávače Romana Marka a udržení české osy týmu v podobě kapitána Jiřího Jelínka, Šimona Puršla, Tomáše Teplého a Pavla Slezáka. Opomíjet nemůžeme ani dvojici benjamínků, která ve Svitavách zůstala, těmi jsou Eduard Kotásek a Luboš Kovář.

Novými tvářemi ve svitavském dresu se staly dva Američané - Russel Woods (v loňském roce nastupoval za NH Ostrava) a Sean O'Brian, který do Svitav zamířil z finské nejvyšší soutěže. Dalším nováčkem v týmu je Matěj Svoboda, odchovanec ostravského basketbalu zamířil do Svitav přímo z americké univerzitní soutěže NCAA I kde nastupoval za Dayton Flyers. Z kádru Olomoucka se jako last minute posila připojil k týmu Martin Novák a posledním článkem mozaiky trenéra Růžičky je talentovaný rozehrávač Marek Welsch, který do k Turům zamířil z Get Better Academy.

Bodově i herně se Svitavy opírají o čtveřici Marko, O'Brian, Slezák a Puršl, která se skládá v průměru na 50 bodů v utkání. Hlavním cílem Medvědů tak bude eliminace této čtveřice.

„Výsledky Svitav ukazují, že jejich mix zkušených, zahraničních a mladých talentovaných hráčů funguje. Když k tomu přidáme, že jejich hru řídí jeden z nejlepších rozehrávačů ligy, pak nás čeká velmi těžké utkání. I přes velkou sílu Svitav, jedeme k soupeři ukázat kvalitu a strhnout výhru na naší stranu,"plánuje kouč Kolína Pavel Beneš.