Gólů moc nepadalo, brankáři vládli nad útočníky. Ale nouzi po stoprocentní nasazení, napětí a výborném bandy hokeji jste cítit museli. „Mně se turnaj moc líbil, jsme úplně spokojený. Počasí jako koncem března, skvělá účast, pěkné zápasy," liboval si jeden ze dvou organizátorů Petr Malý, jenž turnaj opečovává společně Josefem Kadeřábkem.

Synové výčepu se jako obhájce prvenství nestihli dát dohromady, a tak se uvolnila cesta Vokežumpě, aby se vrátila na trůn.

Jednoduché to ale zdaleka neměla. Tým měl namále hlavně ve čtvrtfinále, kde proti Myšákům-Lachtanům ze Sán rozhodl o jejich postupu až v sedmé sérii nájezdů Vlasák.

Mít Vlasáka na nájezdy, to si cení roky hokejová Plzeň. Ale Vokežumpy měly ještě Teplého, jenž parádním blafákem rozhodl další nájezdy, tentokrát v semifinále proti Vypečeným vlkům.

Ale hlavně – vítězové měli v kase toho nejlepšího gólmana turnaje – úchvatného Jakuba Málka. „Byl nepřekonatelný," chválil jinak fotbalového gólmana Petr Malý.
Druhým finálovým mužstvem se stali hodně nečekaně borci Bohušovic. Dřeli, vyřadili Předsedovy děti (2:1), největší haló ale způsobili v semifinále. Tam vyřadili hokejbalisty specialisty – Šváby. Ti sotva otočili už čtvrtfinále proti AFK Kolín (3:1, ale chvíli  před koncem prohrávali!),  ovšem v semifinále narazili.

Bohušovice gólem Lukáše Kmocha vyhrály 1:0, na hřišti ale nechaly příliš mnoho sil a ty jim ve finále scházely.

I díky tomu Vokežumpy vyhrály jasně 3:0 (Vlasák 2, Volný) a mohly začít oslavy. „Slavili jsme důstojně," usmál se ještě Petr Malý a pochválil svůj tým organizátorů, který vyřešil během turnaje i jedinou malou šarvátku.

Bez které by to koneckonců ve sportu hraném zbraněmi (holemi) ani nešlo.

Malý byl chvilku i slavný, když proměnil ve čtvrtfinále nájezd a poslal jím svoje Vypelichané vlky přes Pacienty do semifinále.

Víc ale chválil svého spoluhráče Jiřího Strohu, s pěti góly nejlepšího střelce turnaje.

„Již nyní se velmi těšíme na příští jubilejní 15. ročník turnaje. Cíle pro příští rok jsou pro nás sehnat dvanáctého  účastníka a po letošním nákupu nových mantinelů také zajištění nových branek. Věříme též, že se obci podaří realizovat rekonstrukci oplocení tenisových kurtů, které je již ve velice špatném technickém stavu" dodal Petr  Malý.

Konečné pořadí: 1. Vokežumpy, 2. Bohouňovice, 3. Švábi, 4. Vypelichaný vlci, 5. Pacienti, 6. Předsedovy děti, 7. Myšáci-Lachtani Sány, 8. AFK Kolín, 9. Přeražený hokejky, 10. Hráďo, 11. Krvaví bizoni