Ostrava – Kolín 78:88

Hosté dřeli, bojovali a za to byli odměněni. Právem. Po celý zápas tahali za delší konec provazu, domácí stále jen dotahovali. Ale když se Středočechům přiblížili, zase narazili. A to hlavně svými chybami.

„Jsem zklamaný. Chtěli jsme vyhrát, potřebovali jsme vyhrát, ale nepodařilo se nám to. Je to škoda, protože to byl boj," litoval po utkání Dušan Medvecký, trenér Ostravy. „Vždy, když jsme se Kolínu přiblížili, ztratili jsme míč a zase museli dotahovat. Ztráty nás pohřbily. Šli jsme třeba tři na dva a hodili jim to do ruky, což nepochopím. Kolín nás při každé chybě ztrestal. Hlavně ale hrál kolektivněji než my a ubránil Smithe," hledal příčiny porážky domácí trenér.

Hodně spokojený byl po vítězném střetnutí kolínský kormidelník Predrag Benáček. „Pro nás je tohle velmi důležité vítězství, kterým jsme udělali další krok do první šestky, což je taky náš cíl," uvedl kouč Kolína.

Snadné to ale nebylo. „Nikdy není lehké hrát v Ostravě, což se potvrdilo. Zaměřili jsme se na Smithe, který nám dal v prvním zápase za poločas dvacet bodů. A vyšlo nám to. Vocetka ho opravdu skvěle pohlídal. Celkově rozhodla naše obrana a větší touha po vítězství. Kluci zaslouží pochvalu," radoval se Predrag Benáček.

Body: Bratčenkov 21, Bohačík 18, Painter 17, Mays 9, Guercy 5, Riewer 5, Klímek 3 – Machač 19, Skinner 19, Kerr 14, Vocetka 14, Hunt 13, Dixon 8, Horák 1. Doskoky: 19:22. Fauly: 20:15. Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Nejezchleb. Diváci: 850.