„USK dnes vyhrálo zaslouženě. Téměř třicet sedm minut vedlo," přiznal trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín od začátku ztrácel. Svůj první koš dal až o čtyřech minutách hry. V závěru první čtvrtiny se sice dostal do vedení (18:17), to však mělo jepičí život. Pak přišlo střelecké trápení. USK se dostalo na konci třetí části až do dvacetibodového vedení.

Zdálo se, že se čtvrtá čtvrtina bude jenom dohrávat. Chvíli to tak vypadalo. Kolín pak změnil způsob obrany, což soupeři dělalo problémy. Minutu a jedenáct vteřin před koncem předvedl Faifr parádní nájezd a Kolín ztrácel deset bodů. Pak přidal další bodový příděl Skinner a rázem to bylo o pět bodů. Napětí v hale by se dalo krájet. Vteřinky ale rychle ubíhaly a domácí už neměli čas na zvrat. Nakonec prohráli o čtyři body.

„Šli jsme do utkání s cílem, že nám USK nesmí dát víc jak 60 bodů, protože víme, že v poslední době nejsme nejlepší tým v útoku. V útoku se trápíme a musíme zahrát tu nejlepší obranu. Bohužel se nám to nepovedlo. Závěr utkání jsme nějakým způsobem zdramatizovali a skóre jelo pomalu dolů, ale nebylo dost času na nějaké velké změny," konstatoval Predrag Benáček.

„USK má výbornou rotaci míče a z toho těží dobře ve hře a dobře rozbíjeli naši obranu. Dokáží si to dobře posouvat do dolních pozic, kde dlouzí hrají a čekají na výpomoc. A většinou je z toho nějaká trojka nebo zběh. Co se týče naší obrany, myslím si, že v poslední čtvrtině to bylo v pohodě, začali jsem více běhat, USK se přibrzdilo, ale už bylo málo času na obrat," připojil se pivot Kolína Samuel Faifr.

„Toto utkání nebylo jednoduché. Oba týmy udělaly spoustu chyb, obzvlášť v prvním poločasu. Ve třetí čtvrtině, kdy jsme dosáhli největšího náskoku 20 bodů, jsme přestali hrát. Kolín na to zareagoval a změnil obranu, která nám udělala hodně problémů. V útoku hráli s velkou disciplínou a přesně to, co chtěli. A tento bodový rozdíl byl postupně umazán. Je otázka, kdyby utkání trvalo o minutu nebo dvě déle, jak by to dopadlo," zamyslel se trenér USK Mirsad Alilovič.

„Samozřejmě Kolín dostal velkou sílu dotáhnout dvacetibodové manko. My jsme naštěstí v závěru nezpanikařili a dotáhli jsme utkání do vítězného konce," oddechl si Alilovič.

„Začali jsme trochu rozpačitě, úplný úvod byl v pořádku, ale potom jsme měli velké problémy s pivoty Kolína, hlavně s Láďou Horákem. Oba naši pivoti si udělali rychlé fauly, takže to byl problém první čtvrtky. Takže to skončilo nějak vyrovnaně. Pak jsme začali bránit pivoty silově a vytvořili jsme si velký rozdíl. Ve třetí čtvrtině jsme se dostali až na plus 20 bodů, trošku jsme polevili a měli jsme ztráty. Já jsem měl tři nebo čtyři, ostatní kluci také. Přestali jsme hrát do koše a tak to trvalo až do konce. 
V koncovce jsme dali pár důležitých košů, že jsme zase navýšili to vedení a pak jsme to trošku v klidu dohráli," řekl po utkání křídelní útočník Michal Mareš, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Kolín dnes hraje
v Ostravě

Kolín zůstal v tabulce devátý. V sobotu bude bojovat na palubovce osmé Ostravy. Tu doma v prvním vzájemném měření sil porazil 80:73. Jak dopadne odveta?

„Nemáme dobré období, ale nemám pocit, že by tím hráči byli nějak psychicky svázaní. Oni bojují naplno a hrají na co mají. Musím pochválit Láďu Horáka, který nastoupil s bolavými zády a proti USK podal výborný výkon. Bohužel aktuálně nemáme cizince, kteří by byli lídry. Bakič nám stále chybí, je v tom zakopaný pes, nemáme vůdce. Navíc Allen a Ličartovský musejí na hřišti přijímat kvůli tomu role, které jim nejsou úplně vlastní. Hunt stále není ve své kůži a trápí se. Naplno po zranění trénuje už tři týdny, jenže nemáme čas ho dostat do původní formy. Musíme čekat," konstatoval Predrag Benáček.

„Ve čtvrtek jsme hráli s USK a hned v sobotu nás čeká dlouhá cesta do Ostravy, kde se nám navíc příliš nedaří, vyhráli jsme tam za dlouhou dobu snad jednou nebo dvakrát. Přesto věřím, že uspějeme, protože v téhle lize může kdykoliv dojít k jakémukoliv překvapení," dodal.

Zápas v hale Tatran začíná v 17.30 hodin.