„Musím říci, že všichni máme radost z vítězství. Přijeli jsme sem vyhrát jako každé utkání, a to se nám také podařilo," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Uspěla naše obrana. Dostat od USK 56 bodů, to je dobré číslo. Našich 65 nic neřeší, důležité je, že jsme dostali jen 56. Myslím, že to bylo bojovné a muselo se to líbit, hlavně fanouškům Kolína," dodal.

Kolín od začátku vedl. Pouze dvakrát soupeř dokázal vyrovnat. Jinak se hrálo pořád pod taktovkou hostů. Dokonce domácí střelce udrželi na pouhých 56 bodech.

„Chtěli jsme v tomto zápase vyhrát, protože jsme věděli, že Kolín je jenom jednu porážku za námi. Chtěli jsme se vyvarovat špatného začátku, to se nám ale vůbec nepovedlo. Začali jsme špatně, pak jsme se těžko dostávali do hry. Kolín si nás zkušeně držel a zaslouženě vyhrál," přiznal domácí hráč Petr Šafarčík.

A co říká na tak malý počet bodů svého týmu?

„Kolínská obrana nebyla úplně perfektní. Myslím si, že příčinou naší porážky byla špatná střelba. Vytvořili jsme si dobré střely, ale bohužel se nám je, jako v několika posledních zápasech, nepodařilo proměnit. Už s tím musíme něco udělat," dodal.

„Nastříleli jsme málo bodů. Ale nebylo to dobrou obranou Kolína, ale tím, že jsme neproměňovali volné střely, kterých jsme měli dostatek," posteskl si o přestávce domácí snajpr Jaromír Bohačík.

Především narážel na špatnou produktivitu střelby za tři body. Z patnácti pokusů jich domácí proměnili pouze tři. Všechny Michal Mareš.

Kolín byl v této činnosti lepší. Dařilo se zejména Huntovi. Ten proměnil všechny své čtyři pokusy. Několikrát to bylo v době, když se zdálo, že by se soupeř mohl dotáhnout na minimální rozdíl. On ho však přesnou střelou zchladil.

„Věděli jsme, co nás čeká, a to silný soupeř. Nejenom na domácím hřišti, ale i venku. 
V průběhu sezóny nás dokázal porazit dvakrát a ještě v přípravném období. Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát, musíme dobře bránit. Nejvíce jsme se soustředili na Bohačíka a Josipoviče. U Josipoviče se nám to povedlo v průběhu celého zápasu, u Bohačíka jen v průběhu prvního poločasu, on druhý poločas odehrál skvěle," podotkl Predrag Benáček.
„Od první do poslední minuty bylo jasné, že Kolín dnes zvítězí," konstatoval trenér USK Praha Mirsad Alilovič.

„Měl jsem velmi špatný pocit z toho, jak jsme bránili. Nehráli jsme v obraně týmově. Pokaždé, když hrál Kolín akci pick and roll, byli jsme tam později, ať už křídlo, nebo pivot. Nebo ze slabé strany nepřišla výpomoc, pokaždé nějaká chyba, která přinášela další a další problémy. Obrana je zvláště důležitá proti týmům, jako je Kolín. Dnes měli hosté dobrý pohyb míče, hráli kolektivně, a to byl klíč 
k výhře. Co se týče našeho útoku, máme v něm vážné problémy. Řekl jsem hráčům v šatně, aby se zamysleli nad tím, kolik střeleckých šancí měli a kolik jich proměnili. Další věc je, že všichni chtějí dát míč Bohačíkovi a pak čekají, jak to dopadne. Tohle je problém se sebedůvěrou a my ji musíme získat zpět. Od úterý se budeme soustředit na nás, na naše hlavy, výkony a nemusíme se zabývat soupeřem, protože svých problémů máme dost," dodal Alilovič.

„Chtěli jsme se přizpůsobit aktivitě domácích, běhat s nimi. Prát se o každý balon, 
o každý koš. O tom, že to byl boj, napovídá i výsledné skóre, které skončilo na nízkém součtu. Pak jsme se snažili eliminovat jejich útočného hráče Josipoviče a riskovat volné střely z venku, což se nám vyplatilo, protože procento střelby domácích nebylo valné," připojil se kolínský pivot Ladislav Horák.

Kolín díky první výhře nad USK vystřídal svého soupeře na šestém místě v tabulce nejvyšší soutěže.