„Samotný postup do Final 4 je pro BC Kolín významným úspěchem. Myslím si, že se nemáme za co stydět. Bohužel jsme nezískali medaili, ale před sezonou s tím ani nikdo nepočítal, že bychom mohli dojít tak daleko. Klub, celý tým a hráči se zviditelnili a to je pro nás velmi důležité. 
V prvním utkání jsme předvedli výborný výkon, měli jsme smůlu při losu, když jsme v semifinále narazili na pořadatele turnaje – Pardubice. Potěšilo mě, že hodně lidí, kteří se pohybují kolem basketbalu, nám přáli úspěch a nejsou z Kolína. To nám ukazuje, že to děláme správně a že Kolín je opravdu "rodinný klub", který se chce prezentovat sympatickou hrou a chováním. Zároveň bych chtěl velmi poděkovat jménem celého týmu skupině kolínských diváků, kteří nás přijeli podpořit na obě utkání a díky nim jsme dokázali podat tak skvělý výkon v zápase proti Pardubicím. Mrzí mě i kvůli nim, že jsme ve Final 4 neudělali lepší výsledek a věřím, že nás v cestě do play-off podpoří stejným způsobem a že to společně dotáhneme nad naše maximum," řekl trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolínu chyběl kousíček 
k tomu, aby si zahrál finále. Smolná porážka někoho straší možná ještě dnes. „Všem, kteří mají rádi Kolín, to leží v hlavě, ale celý tým včetně mě musí na tuto porážku co nejdříve zapomenout a soustředit se na zbytek sezony," podotkl Benáček.

Jeho tým ještě pět minut před koncem vedl o 9 bodů. Nakonec ale prohrál. „Ten zápas jsme si zkomplikovali sami. Zdálo se mi, že se kluci zalekli vítězství a kvůli tomu měli neuvěřitelných sedm ztracených míčů 
v posledních pěti minutách. Tam leží největší příčina naší porážky, ale klukům to nebudu nikdy vyčítat, protože podali opravdu nadprůměrně bojovný výkon a za celou účast na Final 4 jsem na ně hrdý! ," zdůraznil Predrag Benáček.

Díky porážce hrál Kolín pouze o třetí místo. V takovém zápase se někdy motivace hledá velmi těžko. „My jsme neměli čas na pořádný odpočinek, ani na motivaci. Hodně lidí si myslelo, že ten zápas prohrajeme kvůli špatné náladě, ale já jsem opravdu věřil, že to dokážeme hodit za hlavu a odehrát lépe, než tomu bylo ve druhém poločase utkání. Určitě se na klucích podepsalo zklamání 
z předešlého utkání, a to zklamání vyhrálo nad touhou po vítězství, ale jak říkám, nic jim nevyčítám a jsem na ně hrdý," poznamenal kolínský trenér.

Začátek dobrý, konec špatný

Souboj o bronz Kolín skvěle začal. Nakonec ale prohrál 75:91. „Opava byla lepší, víc chtěla a pro vítězství udělala víc než my. Její hráči víc bojovali a my jsme opravdu v prvním utkání ztratili mnoho fyzických i mentálních sil," přiznal Benáček.

Na odpočinek měli pouhých 16 hodin

Hráči Kolína do utkání 
o bronz nastoupili osmnáct hodin po nešťastné semifinálové porážce od Pardubic. I to zřejmě hrálo proti Opavě významnou roli.
„Nebylo to ani 18 hodin, ale 16 hodin. Kluci přijeli domů kolem půlnoci. Celou cestu bylo v autobuse hrobové ticho, po příjezdu se museli najíst a věřím, že málokdo z nich spal po tom prohraném utkání. Určitě to hrálo roli, ale i přes to všechno jsem věřil, že dokážeme zvítězit. Bohužel, nebylo tomu tak," posteskl si Benáček.

Přestože Kolín skončil na nepopulárním čtvrtém místě, zanechal na východě Čech sympatický dojem. „Odvezli jsme si potěšení 
v podobě vědomí, že nám hodně lidí přálo úspěch, že jsme podali dobrý výkon a že se skutečně nemáme za co stydět. Tohle nám zároveň dalo obrovskou motivaci, abychom v příští sezoně zopakovali účast ve Final 4 Českého poháru," řekl Predrag Benáček.

Český pohár vyhrály Pardubice

Vítězem Českého poháru se staly domácí Pardubice, které ve finále porazily Děčín. „Myslím si, že pohár je ve správných rukách. Pardubice hodně chtěly uspět, výborně zorganizovaly celé Final 4 a na konci zaslouženě zvítězily. Kousek chyběl k tomu, abychom jim to zkazili, ale nestalo se tak. Fanoušci si musí být vědomi toho, že Pardubice hodně posledních sezon investují do basketbalu. Postavily novou basketbalovou halu, mají vysoký rozpočet a pohybují se vždy mezi těmi nejlepšími týmy v lize. Proto si myslím, že je pohár ve správných rukách," uznal Benáček.

Ve středu přijede Prostějov

Český pohár je již minulostí. Nyní se hráči Kolína musí opět soustředit na mistrovskou soutěž. Další kolo Kooperativa NBL hrají ve středu doma proti Prostějovu.

„Přesně tak, pohár je již minulostí a my se soustředíme na současnost. Kluci dostali 
v neděli volno, pondělí a úterý trénovali a ve středu nás čeká silný, odpočatý Prostějov. Uvidíme, co s námi udělají ty dva těžké zápasy, na rozdíl od Prostějova, který měl deset dní klid na přípravu na tento zápas, ale my do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. A ve středu tomu nebude jinak. Pevně věřím, že kluci s podporovou našich výborných fanoušků odehrají dobrý zápas a že všichni spokojeně odejdeme domů," uzavřel Predrag Benáček.